Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6872
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sztukmistrz na posła

Poniedziałek, 3 października 2011, 8:02
Aktualizacja: 20:52
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Sztukmistrz na posła
Fot. Agrafka
Kazimierz Klimek, były akrobata cyrkowy, który w Jeleniej Górze działa na rzecz osób słabszych oraz ubogich, startuje w wyborach do Sejmu z listy PSL. Zgoda narodowa jest dla niego jedynie słusznym celem, ponieważ tylko wtedy można najwięcej wywalczyć dla dobra Polski i Jeleniej Góry.

Przed laty kariera Kazimierza Klimka wiązała się z cyrkiem. Był akrobatą, który robił nawet poczwórne salta jeżdżąc na koniach w odwrotnym kierunku jazdy, co było rzadkością i dzięki tym umiejętnościom został zaproszony na pokazy do Stanów Zjednoczonych. Przez wiele lat podróżował wraz z cyrkiem po Polsce i nie tylko. Urodził się w Warszawie, a w pobliskim Julinku skończył szkołę cyrkową, jednak ze wszystkich miast, które odwiedził najbardziej do gustu przypadła mu Jelenia Góra, gdzie mieszka i działa na rzecz dobra mieszkańców od lat 80-tych ubiegłego wieku.

Kazimierz Klimek startujący w wyborach do Sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego podkreśla, że jest jedynie sympatykiem tego ugrupowania, a nie jego członkiem. Jest kandydatem bezpartyjnym, który chce przede wszystkim służyć mieszkańcom naszego miasta.

- Swój wyborczy apel chciałbym zaadresować szczególnie do ludzi młodych, którym, tak jak i mi, zależy na rozwoju Jeleniej Góry, nie tylko gospodarczym i turystycznym, ale również rozwoju kultury i oświaty, a więc tworzenia miejsc, w których młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania. Jest ogromna potrzeba budowy kompleksu basenowego z prawdziwego zdarzenia, dużej hali sportowej, skate-parków dla młodzieży, a także różnorodnych miejsc rekreacji. Widzę ogromną potrzebę tworzenia godnych miejsc pracy dla ludzi młodych i wykształconych, którzy w każdą firmę są w stanie wnieść nowatorskie pomysły – powiedział Kazimierz Klimek.

Kandydat na posła zajmuje się wolontariatem na rzecz osób słabszych i uboższych. Będąc radnym miejskim w latach 2002 – 2006,. wprowadził możliwość oddawania ludziom mieszkań komunalnych do remontu, aby mogli je taniej wykupić. Wywalczył utworzenie dwóch skate-parków przy ul. Złotniczej i Lubańskiej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niestety miejsca te, m.in. przez przygotowania stadionów do Euro 2012 zostały zlikwidowane.

Kazimierz Klimek solidaryzuje się z młodzieżą w walce o utworzenie nowego skate-parku , który możliwe, że powstanie w Parku Żiżki. Chce również działać na rzecz nie tylko Jeleniej Góry, ale miejscowości sąsiadujących.

– Chciałbym także uprościć prawo drogowe, aby nie ograniczało tak bardzo kierowców, a także system uzyskiwania dotacji z Unii Europejskiej. Powinny zostać zwiększone dotacje dla polskich rolników, aby otrzymywali podobne kwoty, jak rolnicy z innych państw członkowskich. Uważam, że musi zwiększyć się odpowiedzialność państwa za bezpieczeństwo obywateli, a więc za edukację, służbę zdrowia oraz ludzi na rentach i emeryturach. Prawo powinno służyć wszystkim ludziom i powinno być zrozumiałe dla każdego człowieka – dodał kandydat na posła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group