Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7053
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Sztukmistrz” – dziś premiera!

Sobota, 30 stycznia 2010, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Sztukmistrz” – dziś premiera!
Fot. TEJO
Najnowsza premiera Teatru im. Norwida, jest jednocześnie 70. realizacją legendy teatru w Jeleniej Górze, jego długoletniej szefowej, Aliny Obidniak.

„Sztukmistrz. Norwid o Polsce, Norwid o Polakach, Norwid o sztuce” – tą poetycką inscenizacją A. Obidniak – po latach milczenia – wraca na scenę. Jej ukochany wizjoner, poeta romantyczny Cyprian Kamil Norwid – przy okazji – patron teatru w stolicy Karkonoszy, zainspirował wiecznie młodą i pełną werwy reżyserkę do stworzenia dzieła niezwykłego: scenicznego opracowania wybranych fragmentów poezji Mistrza w taki sposób, aby – z pomocą języka teatru – pokazać jego krytyczne i jednocześnie pełne miłości – a co najciekawsze: wciąż aktualne spojrzenie na Polskę i Polaków.

Więcej o spektaklu – po premierze.

Obsada: Irmina Babińska, Magdalena Kępińska, Elżbieta Kosecka, Robert Dudzik, Piotr Konieczyński i Tadeusz Wnuk. Premiera sztuki – dziś o godz. 19, powtórka – jutro. Wszystko na scenie studyjnej. Biletów już nie ma, ale w kasie TCKN można rezerwować wejściówki na 4, 5, 6, 7, 19, 20, 21 lutego. Bilet normalny kosztuje 25 złotych, ulgowy – 18 złotych, grupowy – 17 złotych

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group