Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10465
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: "Sztuka szuka IQ. Artyści Wrocławia": ostatnie dni wystawy

Niedziela, 11 września 2016, 16:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 października 2016, 21:41
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Wrocław: "Sztuka szuka IQ. Artyści Wrocławia": ostatnie dni wystawy
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
W Narodowym Forum Muzyki od 2 lipca br. trwa wystawa Sztuka szuka IQ, czyli ponad 180 prac autorstwa 30 wrocławskich artystów. Inspiracją do przygotowania ekspozycji była inteligencja – wskaźnik IQ stworzony 104 lata temu we Wrocławiu przez prof. Williama Sterna.

Wystawę można oglądać do 18 września.

Projektowi towarzyszyły warsztaty i oprowadzania kuratorskie, zapraszamy do udziału w ostatnich z nich pt. "Czym jest IQ?" już 10 września 2016 w godz. 11:00 – 13:00.

Warsztaty inspirowane twórczością Anny Szpakowskiej – Kujawskiej. Uczestnicy warsztatów utworzą kompozycję z liter IQ wychodzącą z płaszczyzny w przestrzeń.

Warsztaty dla dzieci (10-15 lat), grupa 10 osób; zapisy: barbarasniegula@gmail.com

16:00 – ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Wstęp na wystawę oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Sztuka szuka IQ. Artyści Wrocławia
W okresie globalizacji i unifikacji artyści na nowo definiują miejsca, w których żyją i tworzą, nadając im tym samym nową tożsamość. Charakterystyczny klimat twórczy Wrocławia, wyłamując się z postępującej unifikacji, skłania do stwierdzenia, że genius loci naszego miasta manifestuje się najlepiej i najpełniej dziełami artystów tworzących tu od siedmiu dekad.

Wystawa jest opowieścią o tym, że dobra sztuka jest inteligentna. I że warto nią grać o wizerunek i przyszłość miast. Część dzieł zaprezentowanych na wystawie pochodzi z kolekcji prywatnej, część z pracowni artystów. Zobaczyć można także prace wykonane specjalnie z myślą o wystawie. Organizatorom zależy na prezentacji dokonań tych miejscowych artystów, którzy od dekad znaczą swoją obecność na mapie kulturalnej kraju. W skład wystawy wchodzą także prace twórców młodego pokolenia, wyróżniających się talentem i dorobkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group