Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9901
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sztuka przez wielkie "S"

Sobota, 5 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 5 sierpnia 2006, 9:41
Autor: rylit
Jelenia Góra: Sztuka przez wielkie "S"
Fot. rylit
Dzieła znanego artysty, Jana de Weryhy-Wysoczańskiego, można od piątku podziwiać w Galerii Biura Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej. Rzeźbiarz mieszka i tworzy w Hamburgu.

W twórczości artysty podstawowym materiałem jest drewno i drzewo we wszystkich swoich postaciach. Widoczna jest konsekwencja w powrotach do natury, pierwszorzędności struktury. Podobnie w czasie wernisażu sztuka w najprostszych wzorcach natury zajmowała tam czołowe miejsce.

Było to chyba świadome działanie, że otwarcie wystawy, przywitanie przybyłych gości, krótkie mowy odbyły się w ciasnym korytarzu galerii. Sztuka przez duże „S” czekała we wszystkich salach BWA na oglądających, tak jak przyroda długo czekała na pojawienie się człowieka.

Na wernisaż przybyli samorządowcy, licznie pojawili się też przedstawiciele kultury jeleniogórskiej i twórcy oraz zwykli ludzie, zwłaszcza młodzi zakochani w sztuce.

Jan de Weryha-Wysoczański urodzony w Gdańsku, gdzie ukończył studia w PWSSP w pracowni prof. Alfreda Wiśniewskiego i prof. Adama Smolary, jest artystą wielkiego formatu, wielokrotnie nagradzanym, wystawiającym swoje prace w Polsce, Luksemburgu, Belgii, Szwajcarii, Niemczech i USA.
W salach BWA, gdzie gości wystawa artysty, czuć naprawdę i w przenośni naturę.
Ekspozycję można oglądać do 6 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group