Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6886
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Sztandar dla szkoły

Środa, 14 listopada 2018, 6:35
Aktualizacja: Czwartek, 15 listopada 2018, 7:06
Autor: WAC
Mysłakowice: Sztandar dla szkoły
Fot. użyczone
Podniosła i wyjątkowa uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach. Było nią nadanie placówce sztandaru.
- Od dawna myśleliśmy, o tym że nasza szkoła powinna mieć sztandar, ale jak do tej pory zawsze były pilniejsze potrzeby i temat był odkładany w czasie – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach Andrzej Dąbek. - Teraz, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości uznaliśmy, że jest to najlepszy moment, aby zrealizować nasze plany. W gronie fundatorów sztandaru znalazło się wiele osób prywatnych oraz firm. Drzewce sztandaru oraz stroje pocztu sztandarowego zostały kupione, ze środków z Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017 – 2021 Ministerstwa Edukacji Narodowej

Uroczystości rozpoczęły się okolicznościową mszą w miejscowym kościele. Poza społecznością szkoły brali w niej udział lokalni samorządowcy, przedstawiciele biur poselskich oraz liczni mieszkańcy gminy. Potem uczniowie w asyście strażaków – ochotników udali się do szkoły, gdzie odbyła się druga część imprezy.

Z programem artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach oraz zespoły ludowe „Szarotki” z Mysłakowic i „Sokolik” z Karpnik. Na tę okoliczność wydano też specjalny numer szkolnej gazetki.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group