Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8089
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska-Poręba: Szrenicki wyścig Australijski

Poniedziałek, 13 lipca 2009, 17:06
Aktualizacja: 17:07
Autor: Radek
Prawie 30 km na wysokich obrotach będą mieli do pokonania zawodnicy walczący o medalowe miejsca w Szrenickim Wyścigu Australijskim. Po raz trzeci Szklarska Poręba zaprasza na tą bardzo nietypową dla MTB konkurencję. Zawody obędą się w sobotę, 18 lipca 2009 w godzinach od 16:00 – 18:00, nieopodal dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.

Wyścigi australijskie rozgrywane są na torach. Zasada jest prosta – ostatni odpada. W Szklarskiej Porębie zamiast toru rowerowego przygotowano trasę MTB liczącą 750 metrów. Zawody są bardzo widowiskowe, bo rozgrywają się na oczach kibiców. Trasa poprowadzona jest na terenach przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. To bardzo ciekawa propozycja dla znudzonych maratonami. Można swych sił spróbować w czymś zupełnie innym i nie mniej wymagającym kondycyjnie, o czym przekonał się niejeden zawodnik w poprzednich latach.
Szrenicki Wyścig Australijski odbędzie się 18 lipca w Szklarskiej Porębie. Start zaplanowano na godzinę 16:00. Zawody inaugurują Tydzień z Adrenaliną. Po zakończeniu ceremonii wręczania nagród, około 21.30 będzie można wziąć udział w… chodzeniu po rozżarzonych węglach.
Organizatorami imprezy są Lokalna Organizacja Turystyczna i Stowarzyszenie Cyklistów oraz Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba przy dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
87
Tak
34%
Nie
62%
Nie wiem
3%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group