Niedziela, 28 czerwca
32°C Jelenia Góra
reklamy

Szpital onkologiczny coraz bliżej

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski odebrał wczoraj (22.05) z rąk premiera Mateusza Morawieckiego akt notarialny, na mocy którego samorząd województwa nieodpłatnie otrzymał od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działki pod budowę nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu.

reklamy

Na terenie o powierzchni 22 hektarów, przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu, powstanie jedna z priorytetowych inwestycji samorządu województwa. Nowy Szpital Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologiczny połączy dotychczasowe Dolnośląskie Centrum Onkologii, Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych oraz Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc.

Budowa nowego Szpitala Onkologicznego, finansowana z budżetu samorządu województwa i budżetu państwa, będzie kosztowała ok. 700 mln zł - mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. - Szpital przewidziany jest na 700 miejsc. Na bloku operacyjnym, liczącym nawet 12 sal, przeprowadzanych będzie około 10 tys. zabiegów rocznie. To niezwykle ważna inwestycja dla dolnośląskiej służby zdrowia - podkreśla marszałek.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka