Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7209
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szpetnie nie tylko na Florze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 18 lipca 2009, 7:26
Aktualizacja: 7:44
Autor: Angela
Fot. Angela
Mieszkańcy i przyjezdni w tym obcokrajowcy robią sobie zdjęcia przy ulicy Chrobrego, w którym mieści się oddział poczty polskiej oraz sklep mięsny. Z obiektu należącego do targowiska Flora odpada farba, a na jego bocznej ścianie „na włosku” wiszą stare rynny.

- Taki budynek to wstyd – usłyszeliśmy od mieszkańca Jeleniej Góry, który przyszedł do naszej redakcji z prośbą o interwencję w tej sprawie. – Przechodzi tam mnóstwo ludzi, którzy korzystają z usług poczty, tą drogą na dworzec PKS idą też turyści. Wisi tam flaga. Już nie raz widziałem jak Niemcy czy Czesi zatrzymują się w tym miejscu i komentują jego estetykę. Dla Jeleniej Góry to pośmiewisko. Ktoś powinien się tym zająć, zagospodarować to, pomalować, pościągać te wiszące rynny.

Naszemu rozmówcy nie sposób nie przyznać racji. Z jednej strony ulicy Chrobrego buduje się nowoczesny budynek, który cieszy oko, a z drogiej strony wstyd popatrzeć. Zapytaliśmy jednej z pań handlujących w tym obiekcie o jego remont, ale usłyszeliśmy, że nikogo z wynajmujących na to po prostu nie stać.

– Od początku sierpnia zrezygnuje z tego interesu – powiedziała nam sprzedawczyni. Nie mam żadnych zysków z tej działalności, tym bardziej nie zamierzam tego obiektu remontować. My płacimy wysokie czynsze, więc właściciel powinien się zająć remontami. Obiekt nie tylko na zewnątrz tak wygląda, wewnątrz jest też wilgoć.

Próbowaliśmy się skontaktować z dzierżawcą targowiska Flora, do którego należy m.in. ten obiekt, jednak obecnie jest on na urlopie. Od jego księgowej usłyszeliśmy natomiast, że remont obiektu leży w gestii wynajmujących.

– Żeby przeprowadzać remonty obiektów musielibyśmy podnieść czynsz o 100 procent – usłyszeliśmy. Za te pieniądze, które tu zarabiamy, musimy zapłacić media, ochronę i podatek do urzędu. Nas na to nie stać. Poza tym nikt wcześniej nie uskarżał się właścicielowi na nieestetyczny wygląd obiektu.

Wraz z naszym rozmówcą jesteśmy więc pierwsi. Pozostaje tylko pytanie – i co z tego oraz nadzieja, że ktoś poza wzruszaniem ramionami sprawą się zajmie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 18-07-2009 8:41
Czasy tego typu bazarków są już za nimi, nie życzę źle nikomu ale to upadnie.
kwakwa 18-07-2009 9:11
tłumaczenie się brakiem pieniędzy to głupota, skoro zarządca bierze pieniądze za dzierżawę, musi je mieć na remonty oraz modernizację obiektów i ciekawe co na to nadzór budowlany? mniemam, że większość tych "straganów" nie spełnia żadnych stosownych norm i wszystko trzyma się na słowo honoru, poza tym, to co widać na zdjęciach to zagrożenie leżące w gestii art. 72 kw i winni zaniedbań powinni ponieść już dawno konsekwencje prawne i materialne...
~zagraniczny turysta 18-07-2009 9:27
A jak nikt sie nie zajmie remontem i na bocznej ścianie „na włosku” wisząca stara rynna runie na glowe przechodzacego zagranicznego turyste - kto bedzie odpowiedzialny, karany ? Wlasciciel objektu czy wynajmujący ?
piipi 18-07-2009 10:07
..a po przeciwnej stronie ulicy jest ..*fajny i nowy domek ! Moze ..ICH tam przeniesiemy ?
~gosc niedzielny 18-07-2009 10:09
o ile pamiętam to każda umowa najmu zawiera taki zapis, że: "...utrzymanie wynajmowanych pomieszczeń w należytym stanie technicznym (niepogorszonym), należy do najemcy obiektu...", nie sądzę, by sympatyczna pani, której już się tutaj nie opłaca prowadzenie interesu, miała inaczej. Proszę się zastanowić, czy wynajmując np samochód z wypożyczalni, mogę ten samochód zdewastować poprzez zaniechanie jego niezbędnych napraw, które powstały podczas jego eksploatacji i oddać go potem do wypożyczalni zniszczonym, bez żadnych konsekwencji? Niestety, nie ma takiej opcji...
ago. 18-07-2009 10:27
do ~zagraniczny turysta - Wg tego co mają w umowie o wynajmie/dzierżawie - tam powinno być określone, kto będzie wykonywał remonty.
~józek 18-07-2009 10:58
Najładniejszy jest ten stary komin (sterczący kikut). Nie wiem, czy czynny, czy nie, ale podejrzewam, że jeszcze trochę i sam się zawali. Żeby tylko nie doszło do kolejnej tragedii. Czy nadzór budowlany tego nie widzi?
~kazik orzeł 18-07-2009 11:24
z tego co wiem Flora juz ma wyrok ma tam stanac nastepna Galeria
daria30119 18-07-2009 13:20
Flora to już w ogóle jedno WIELKIE nieporozumienie.!!!
~? 18-07-2009 14:31
... robią sobie zdjęcia przy ulicy Chrobrego, w którym mieści się ... to cos sie miesci w chrobrym? hehe chyba na ktorej miesci się a nie w ktorym
~ 18-07-2009 14:34
i takwe wlasne gniazdo zycze wszstkim jeleniogorzanom wiecej stalowych szop na kazdym wolnym skwerze
~ANA 18-07-2009 15:10
tAKIE MIEJSCE JAK fLORA POWINNO ISTNIEC .BAZAR JEST BARDZO POTRZEBNY MASE LUDZI KIEDYS TAM ROBILO ZAKUPY I WSYSTKO BYLO SWIERZE I LADNE ALE COZ KTOS POBUDOWAL TE BRZYDKIE MEGAPAWILONY I fLORKA BIEDNA NIESTETY PODUPADA.kIEDYS ZATESKNIMY WSZYSCY ZA KLIMATEM NORMALNEGO HANDLU MOZLIWOSCI TARGOWANIA SIE I KONTAKTU Z HANDLUJACYMI .mAMY ZA TO :PSEUDO-NOWOCZESNE' BRZYDACTWA W KTORYCH JEST MASA TZW. BADZIEWIA Z cHIN ITP. DROZYZNE I OBSERWACJE CZY CZASEM NIE ZJEMY BULKI MADEIN TESCO-FRESCO..CHORE....
piipi 18-07-2009 15:56
~Bogini Flora ..ktora "strzeze" tego targowiska jest ladnie ubrana ! ~Ciekawe,gdzie ..ONA kupila te swoja ciuszki ..
~marx 18-07-2009 16:01
Zróbcie hale jak w Wałbrzychu na rynku. Aż miło wejść i w zimie przymierzać ubrania.
~corel 18-07-2009 18:09
Jaki pan taki kram. Na Florze i wokół niej był jest i będzie syf, póki sama nie upadnie, bo w naszej pięknej Jeleniej Górze nie ma gospodarza z jajami. Z jednej strony wszyscy boją się zlikwidować to pośmiewisko i relikt minionej epoki, z drugiej brak pomysłów na cywilizowane rozwiązania. Na całym świecie są hale targowe i są hipermarkety. U nas targ kojarzy się z brudem i obskurnymi budami, a tak być nie musi. Z drugiej strony handlujący wolą inwestować w swoje fury itd, a nie w swają przyszłość. Jak dach im na łeb spadnie, to podniesie się larum i miasto czyli my będziemy musieli pomóc. W końcu to trochę głosów na wyborach.
ago. 18-07-2009 20:05
Corel ma rację. Nareszcie ktoś napisał prawdę jak to jest z handlującymi na Florze. Kiedyś tam chodziło się po owoce i warzywa, a teraz to targowisko zdominowali handlarze ciuchami sprzed kilku sezonów, na dodatek droższymi niż w sklepach.
~krak 18-07-2009 21:48
Kusiak przynajmniej próbował - wbrew niektórym radnym i kupcom - zamienić budy na halę; obecna władza nie jest w stanie podjąć jakiejkolwiek próby
~jeleniogórzanka1 19-07-2009 22:53
Zgadzam się z "kwakwa" i z "corelem".
~ 20-07-2009 6:49
"handlujący wolą inwestować w swoje fury itd, a nie w swają przyszłość." - Święta prawda, wiem coś o tym. Nigdy nie chciało się im zrobić zrzuty choćby na zadaszenie, dlatego upadną śmiercią naturalną, bo ludzie nie lubią przymierzać ciuchów pod chmurką, bez przymierzalni i lustra. Jednak póki co, pseudokupcy wolą narzekać co roku w styczniu i w lutym, że ""Flora" pada".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group