Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11628
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szpetnie nie tylko na Florze

Sobota, 18 lipca 2009, 7:26
Aktualizacja: 7:44
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Szpetnie nie tylko na Florze
Fot. Angela
Mieszkańcy i przyjezdni w tym obcokrajowcy robią sobie zdjęcia przy ulicy Chrobrego, w którym mieści się oddział poczty polskiej oraz sklep mięsny. Z obiektu należącego do targowiska Flora odpada farba, a na jego bocznej ścianie „na włosku” wiszą stare rynny.

- Taki budynek to wstyd – usłyszeliśmy od mieszkańca Jeleniej Góry, który przyszedł do naszej redakcji z prośbą o interwencję w tej sprawie. – Przechodzi tam mnóstwo ludzi, którzy korzystają z usług poczty, tą drogą na dworzec PKS idą też turyści. Wisi tam flaga. Już nie raz widziałem jak Niemcy czy Czesi zatrzymują się w tym miejscu i komentują jego estetykę. Dla Jeleniej Góry to pośmiewisko. Ktoś powinien się tym zająć, zagospodarować to, pomalować, pościągać te wiszące rynny.

Naszemu rozmówcy nie sposób nie przyznać racji. Z jednej strony ulicy Chrobrego buduje się nowoczesny budynek, który cieszy oko, a z drogiej strony wstyd popatrzeć. Zapytaliśmy jednej z pań handlujących w tym obiekcie o jego remont, ale usłyszeliśmy, że nikogo z wynajmujących na to po prostu nie stać.

– Od początku sierpnia zrezygnuje z tego interesu – powiedziała nam sprzedawczyni. Nie mam żadnych zysków z tej działalności, tym bardziej nie zamierzam tego obiektu remontować. My płacimy wysokie czynsze, więc właściciel powinien się zająć remontami. Obiekt nie tylko na zewnątrz tak wygląda, wewnątrz jest też wilgoć.

Próbowaliśmy się skontaktować z dzierżawcą targowiska Flora, do którego należy m.in. ten obiekt, jednak obecnie jest on na urlopie. Od jego księgowej usłyszeliśmy natomiast, że remont obiektu leży w gestii wynajmujących.

– Żeby przeprowadzać remonty obiektów musielibyśmy podnieść czynsz o 100 procent – usłyszeliśmy. Za te pieniądze, które tu zarabiamy, musimy zapłacić media, ochronę i podatek do urzędu. Nas na to nie stać. Poza tym nikt wcześniej nie uskarżał się właścicielowi na nieestetyczny wygląd obiektu.

Wraz z naszym rozmówcą jesteśmy więc pierwsi. Pozostaje tylko pytanie – i co z tego oraz nadzieja, że ktoś poza wzruszaniem ramionami sprawą się zajmie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
803
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group