Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8862
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szpetna wizytówka

Piątek, 2 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 2 czerwca 2006, 10:10
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Szpetna wizytówka
Fot. Arek, Archiwum Jelonki.com
Sypie się baszta grodzka, w której ma siedzibę Centrum Informacji Turystycznej. Ocalała z rozbiórkowej czystki przeprowadzonej wśród zabytkowych budowli w latach 60. ubiegłego wieku część średniowiecznych murów obronnych wymaga pilnego remontu.

Baszta była odnowiona kilkanaście lat temu. Modernizacja nie okazała się jednak trwała. Ostatnio z budynku posypał się tynk. Na niewygody narzekają także pracownicy Centrum Informacji Turystycznej.
Okna są nieszczelne. Zimą pracownicy muszą obsługiwać turystów ubrani w ciepłą odzież.

A to właśnie do baszty najczęściej kierują pierwsze kroki goście stolicy Karkonoszy. To właśnie tam mogą uzyskać informację odnośnie miejsc noclegowych, kupić foldery, mapy i inne przydatne dla turystów wydawnictwa.

Samorządowcy na razie opracowują projekt budowlany związany z remontem tego zabytkowego obiektu. Chcą pozyskać na ten cel pieniądze z funduszy unijnych. Projekt jest jednym z warunków, które należy spełnić w procedurze ubiegania się o dofinansowanie z UE

W baszcie przez lata mieścił się sklep z materiałami dla artystów. Była tam także jeleniogórska redakcja jednego z ogólnopolskich dzienników. Jest to budynek stanowiący jedną z wizytówek stolicy Karkonoszy.

W nienajlepszym stanie jest także baszta zamkowa przy ulicy Jasnej. Ze średniowiecznego zabytku odpada tynk. Jednak na razie nie ma planów, aby i ten obiekt został wyremontowany i zagospodarowany – choćby jako punkt widokowy, z którego turyści mogliby podziwiać panoramę śródmieścia Jeleniej Góry i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group