Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6637
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szopki nagrodzone

Niedziela, 19 grudnia 2021, 9:17
Aktualizacja: 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szopki nagrodzone
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. Wczoraj (18.12) poznaliśmy laureatów konkursu na najpiękniejszą szopkę, który był skierowany do uczniów z Jeleniej Góry, powiatu karkonoskiego i do czeskich partnerów.

W trakcie kolejnego dnia jarmarku można było nabyć rękodzieła - idealne na prezent, ozdoby choinkowe, produkty spożywcze, czy pobawić się w wesołym miasteczku. Pojawiło się też stoisko grupy, która zbiera na otwarcie kawiarenki integracyjnej. Piękne rękodzieła i inne produkty zostały wykonane przez osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze, DPS Caritasu w Szklarskiej Porębie oraz uczniowie szkoły specjalnej w Miłkowie.

Potrzeba pieniążków, żeby wyremontować i wyposażyć kawiarenkę. Chcemy, żeby wrócili do swojego miejsca - podkreśliła Lucyna Musiał-Jabłońska, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała. - Oferujemy pierniczki, różnego rodzaju ciasta, ozdoby świąteczne, świece, naturalne soki - wybór jest spory - dodała L. Musiał-Jabłońska.

Wieczorową porą na scenie wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie szopek bożonarodzeniowych. Kreatywność dzieci robiła na jury ogromne wrażenie i ciężko było wybrać najlepsze, ale taki już los jurorów. Zdecydowano, że wszyscy uczestnicy otrzymają wyróżnienia, które trafiły do dzieci ze świetlicy w SP 2 Jelenia Góra, klasy 2d z SP 2 Jelenia Góra, klasy 5c z SP 2 Jelenia Góra, klasy 4m z SP 11 Jelenia Góra, klasy 1f z SP 11 Jelenia Góra, klasy 4a z SP 11 Jelenia Góra, Hani Hewiak z klasy 7d w SP 8 Jelenia Góra, klasy 2a z SP 10 Jelenia Góra, Materskiej Szkoły Benecko (Czechy), Materskiej Szkoły Ponikla (Czechy) oraz do grupy kreatywnej z Wojcieszyc.

Z kolei główne nagrody przyznano (voucher na wyjazd do Czech):
- w kategorii klas 1-4, dla klasy 4m z SP 11 Jelenia Góra
- w kategorii klas 5-8, dla klasy 5c z SP 2 Jelenia Góra.

Natomiast kolejna nagroda główna (wycieczka do Polski) trafiła do Mateřská škola Poniklá.

Szopki można oglądać jeszcze dzisiaj (19.12) w namiocie przy głównej scenie na Placu Ratuszowym.

Twoja reakcja na artykuł?

14
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
332
Tak
12%
Nie
82%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group