Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7468
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szlifowanie szkoły

Poniedziałek, 10 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 września 2007, 16:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Szlifowanie szkoły
Fot. Angela
Samorządowcy i pedagodzy debatowali nad bolączkami oświaty.

W poniedziałek w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze odbyła się debata oświatowa pod hasłem „Diament nieustannie szlifowany – edukacja inspiracją dla rozwoju regionalnego.”

Co jest lepsze: zatrudnienie nowej kadry, przekwalifikowanie obecnej, czy też zatrzymywanie emerytów. Oto jedno z sześciu zagadnień, nad którym dyskutowali gospodarze konferencji z dyrektorem Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zygmuntem Korzeniewskim oraz goście. Wśród nich można było zobaczyć znane twarze samorządowców (prezydenta Marka Obrębalskiego) oraz ludzi związanych z oświatą (byłego kuratora oświaty Andrzeja Szustaka).

Omówiono także sposoby na udoskonalenie pracy z uczniami i rodzicami. Innym tematem były propozycje na wykorzystanie 60 milionów euro na szkolnictwo zawodowe oraz wspólną politykę oświatową samorządów.

– Liczymy na to, że dzięki takim spotkaniu uda nam się stworzyć refleksję nad oświatą, bo brakuje nam jej w życiu codziennym. I stworzyć kilka postulatów na przyszłość oraz podzielić się dobrą praktyką oraz wspaniałymi pomysłami – powiedział Miłosz Kamiński, rzecznik DODN

Być może będzie to początek cyklicznych spotkań twórczych dyrektorów i pedagogów, stowarzyszeń i przedstawicieli władz samorządowych i władz miasta, które będą się odbywać co pół roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group