Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14862
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Szlaki letnie zamknięte

Sobota, 14 maja 2022, 5:57
Autor: WAC
Karkonosze: Szlaki letnie zamknięte
Fot. KPN
W dalszym ciągu niedostępne dla turystów pozostają tzw. letnie odcinki szlaków na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Między innymi ze względu na śnieg zalegający m.in. w Rynnie Śmierci w dalszym ciągu zamknięta jest Droga Jubileuszowa (znaki niebieskie) wiodąca na Śnieżkę. Wejście na szczyt najwyższej góry Karkonoszy jest możliwe wyłącznie tzw. Zakosami (znaki czarne). KPN nie wyklucza, że zaspy zostaną przekopane, ale nie stanie się to w najbliższy weekend.

W ubiegłym roku niektóre szlaki letnie, w tym Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, zostały otwarte 21 maja - informuje KPN. - W tym roku też na razie prosimy o cierpliwość. Za każdym razem przed otwarciem szlaków są one kontrolowane, a o opinię o ich stanie prosimy GOPR. Jeśli będzie zielone światło, poszczególne odcinki będą otwierane. Przypominamy, że niektóre szlaki w Karkonoszach są też zamknięte dla ochrony sokołów wędrownych i cietrzewi.

Ze względu na warunki zimowe zamknięte są następujące odcinki szlaków turystycznych: czerwony przez Kocioł Łomniczki od nieczynnego schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego,  żółty przez niszę niwalną Białego Jaru od schroniska Strzecha Akademicka do szlaku czarnego na Kopę, żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego przy Śnieżnych Kotłach, niebieski Droga Jubileuszowa na Śnieżkę, zielony tzw. Ścieżka nad Reglami przez Śnieżne Kotły, na odcinku od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem, niebieski przez Kocioł Małego Stawu na odcinku od Domku Myśliwskiego do Schroniska Samotnia, zielony na odcinku od górnej stacji wyciągu na Szrenicę do szlaku czerwonego przy Trzech Świnkach, czerwony na odcinku nad Kotłem Małego Stawu oraz Kotłem Wielkiego Stawu. Szlak zimowy jest wyznaczony tyczkami, czerwony na odcinku od Śnieżnych Kotłów przez zbocza Wielkiego Szyszaka do Obniżenia pod Śmielcem.

Ze względu na ochronę cietrzewia i sokoła wędrownego zamknięte są dla turystyki od 1 kwietnia, nie krócej niż do 31 maja odcinki szlaków: żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do czerwonego przy Śnieżnych Kotłach, zielony tzw. Ścieżka nad Reglami przez Śnieżne Kotły, na odcinku od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem, zielony od Polany do czerwonego przy Słoneczniku, niebieski  przez Czoło od przełęczy Okraj na Skalny Stół, niebieski  od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
950
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group