Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6423
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary/region: Szlak Tradycji Górniczych – otwarcie niebawem!

Wtorek, 24 kwietnia 2012, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: Angela
Kowary/region: Szlak Tradycji Górniczych – otwarcie niebawem!
Fot. Archiwum
Już w najbliższy piątek (27.04) o godz. 13.00 przy bramie wejściowej do "Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska" w Kowarach odbędzie się oficjalne otwarcie Szlaku Tradycji Górniczych. Chętni przejdą jego fragmentem przez kowarską Starówkę w kierunku Domu Kultury i dowiedzą się wielu ciekawostek związanych z górnictwem. Całość zakończy się ogniskiem.

Długość trasy wynosi niewiele ponad 7 km, a czas potrzebny na jej przejście to około 2,5 w jedną stronę. Ścieżka dydaktyczna „Szlak Tradycji Górniczych” oznakowana jest kolorem czerwonym.

- Ścieżka dydaktyczna „Szlak Tradycji Górniczych” została utworzona, by przedstawić odwiedzającym i mieszkańcom wielowiekową bogatą historię kowarskiego górnictwa. Szlak, prowadząc po najciekawszych turystycznie zakątkach miasta, w części poza obrębem terenu zabudowanego, ukaże atrakcyjne położenie Kowar, a spacer leśnymi drogami na pewno pozytywnie wpłynie na kondycję i samopoczucie wędrujących. Zachęcamy do wędrowania tą dydaktyczną ścieżką! – zachęca Mirosław Górecki Burmistrz Kowar.

Informacje o przebiegu ścieżki oraz zdjęcia ze szlaku można znaleźć na stronie: http://www.kowary.pl/pl/szlak-tradycji-gorniczych

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group