Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 4276
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szlachetny kiermasz

Wtorek, 27 listopada 2018, 10:25
Aktualizacja: Niedziela, 2 grudnia 2018, 14:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szlachetny kiermasz
Fot. Przemek Kaczałko
Od poniedziałku do piątku (26–30.11) można wesprzeć szczytną akcję, w którą włączyła się społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Jeleniej Górze. Nauczyciele i uczniowie zorganizowali kiermasz świąteczny, na którym można kupić wiele ciekawych rzeczy, a dochód zostanie przeznaczony na spełnienie marzenia jednego z uczniów.

Społeczność szkolna postanowiła przyłączyć się do akcji Szlachetna Paczka, w której bazie rodzin potrzebujących wsparcia, znalazł się uczeń ich placówki.

Nasz uczeń cierpi na Zespół Downa i ma sprzężenie ruchowe. Nigdy jeszcze nie był na turnusie rehabilitacyjnym i chcemy w ramach Szlachetnej Paczki zrobić mu taki prezent, aby pierwszy raz w życiu wyjechał na taki turnus - powiedziała Urszula Szczepaniak, nauczycielka z SOSW.

Na kiermaszu można zaopatrzyć się w wiele przydatnych rzeczy, w tym rękodzieła uczniów i nauczycieli SOSW.

Od dwóch miesięcy tworzyliśmy różne rzeczy - ich poziom artystyczny jest naprawdę wysoki, a ceny bardzo przystępne. Zrobiliśmy ozdoby w różnych technikach: dziewiarskich (szyte serduszka, renifery), choinki, pierniki zdobione przez nauczycieli, świeczniki. Mamy też jarmark różności - nauczyciele i uczniowie zrobili przegląd szafy i przynieśli zabawki, ubrania, bajki - nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy w sklepie, można kupić u nas - dodała U. Szczepaniak.

Kiermasz świąteczny znajduje się na Placu Ratuszowym (przed filią Poczty Polskiej) i będzie funkcjonował do piątku (30.11) w godzinach 9:00 - 12:00.

Twoja reakcja na artykuł?

19
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group