Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8807
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szlachetna Paczka wystartowała

Niedziela, 19 listopada 2017, 7:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 listopada 2017, 7:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szlachetna Paczka wystartowała
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku miesięcy trwały przygotowania do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, która jednoczy ludzi dobrej woli w całym kraju. Tradycyjnie, z okazji otwarcia bazy rodzin potrzebujących wsparcia, odbyła się uroczystość, podczas której mieszkańcy naszego miasta i okolic prezentowali swoje talenty zachęcając do bycia dobrymi ludźmi.

Impreza otwierająca to niezwykłe wydarzenie zapoczątkowane przez ks. Jacka Stryczka odbyła się w Galerii Sudeckiej, gdzie swoje talenty prezentowały dzieci i młodzież z naszego regionu. Na scenie prezentowali się uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha, Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści, zespół E=MC2 z ZST Mechanik i wielu innych młodych artystów. Akcję wsparli też wolontariusze Szlachetnej Paczki, Galeria Sudecka, Studio Color i inni. Ponadto w trakcie eventu barwny korowód przeszedł alejkami galerii handlowej, a jego uczestnicy przebrani byli w piękne stroje użyczone przez Teatr im. C.K. Norwida. W rękach zarówno mali i duzi mieli hasła niby proste, a jednak chwytające za serca.

Jak informowali lokalni liderzy Szlachetnej Paczki, baza internetowa rodzin potrzebujących wsparcia jest już otwarta i w ciągu najbliższego tygodnia w sumie będzie tam wprowadzonych kilkadziesiąt rodzin, a darczyńcy będą mogli sobie wybrać, którą chcą wesprzeć. - Potrzeby są gigantyczne, są rodziny, które potrzebują kanapę, lodówkę, artykuły gospodarstwa domowego. Dla nas to są zwykłe rzeczy, a ci ludzie przez lata ich nie mają – powiedział Paweł Wilk, który dodaje, że potrzebne są również rzeczy dnia codziennego tj. ubrania, środki czystości i wiele innych, których lista jest dostępna na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
793
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group