Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 5517
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szlaban na śmieci

Wtorek, 5 października 2021, 10:22
Autor: KAS
Region: Szlaban na śmieci
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapobiegła przywozowi do Polski 23 ton odpadów. Kierowca przewoził poprodukcyjne odpady tworzyw sztucznych, a polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska (WIOŚ) uznał przewóz za nielegalny.

Podczas kontroli na autostradzie A4 w kierunku Jędrzychowic, zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli nielegalny przewóz odpadów do Polski. KAS zapobiegła przewozowi prawie 23 ton poprodukcyjnych odpadów tworzyw sztucznych.

Polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi. WIOŚ uznał przewóz za nielegalny. Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego.

Kierowcę ukarano mandatem w kwocie 200 zł, przewoźnik w postępowaniu administracyjnym jest zagrożony karą łączną do 13 tys. zł, a odbiorcy w postępowaniu karnym grozi kara do 500 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group