Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8395
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szkolne inwestycje koniecznością

Poniedziałek, 1 lutego 2010, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Szkolne inwestycje koniecznością
Przy siódemce praktycznie boiska nie ma. Szkoła czeka na taki obiekt od kilku lat.
Fot. TEJO
Nowe boisko wielofunkcyjne dla Szkoły Podstawowej nr 7, podobne przy ZSO nr 1, remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 11 oraz wymiana toalet w Gimnazjum nr 2 – m.in. takie inwestycje zostaną zrealizowane w tym roku w jeleniogórskich szkołach. Na ten cel w budżecie zarezerwowano już pieniądze. Prace ruszą wiosną.

W minionym roku w Szkole Podstawowej nr 7 za kwotę około 100 tys. zł wyremontowano dach, w latach poprzednich wymieniono okna, a w tym roku szkoła zyska nowe wielofunkcyjne boisko.

– To przy Szkole Podstawowej nr 7 jest mocno zużyte. Dodatkowo rosły na nim topole, które zostały już wycięte, ale ich korzenie zdążyły zniszczyć nawierzchnię. Dlatego w tym roku planujemy wybudować nowy obiekt ze sztuczną nawierzchnią – mówi Waldemar Woźniak, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. To zadanie będzie prowadził wydział inwestycji, który został w tym zakresie powołany.

Szacowany koszt budowy boiska o wymiarach 39 x15 m to 400 tys. zł. Obecnie w budżecie miasta zabezpieczono 100 tys. zł, w trakcie realizacji wpłynie wniosek do urzędu miasta o przyznanie pozostałej kwoty. Pierwsze łopaty mają zostać wbite najprawdopodobniej wiosną, chociaż padła też propozycja jego budowy w okresie letnim. Niezależnie od terminu rozpoczęcia boisko ma być gotowe do końca bieżącego roku. Czas realizacji inwestycji to bowiem około dwa miesiące.

– To boisko było naszym marzeniem, cieszymy się z niego niezmiernie – mówi Elżbieta Rybak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze. – Szkoła się rozrasta, mamy coraz więcej dzieci. Nowe boisko pozwoli nie tylko na ciekawsze zajęcia z wychowania fizycznego, ale również poprawi bezpieczeństwo. Teren wokół boiska ma być bowiem ogrodzony. Z pewnością podniesie ono również atrakcyjność naszej szkoły. Po jego wybudowaniu do pełni szczęścia będzie nam tylko brakowało planowanej już termomodernizacji budynku.

Nie tylko „siódemka” ma się z czego cieszyć. W planach na ten rok przewidziany jest również remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 11.
– 280 tys. zł zarezerwowane w budżecie miasta to pieniądze, które mają zabezpieczyć funkcjonowanie basenu. Chodzi o podniesienie kominów i naprawę klimatyzacji oraz wymianę rur ciepłej i zimnej wody – mówi Waldemar Woźniak.

W Gimnazjum nr 2 mają się w tym roku pojawić nowe toalety. Szkoła musi jednak złożyć wniosek na dofinansowanie tego zadania do urzędu miasta. Remont będzie finansowany z rezerwy celowej na inicjatywy lokalne z udziałem finansowym ludności. W pracach mają pomóc zarówno fachowcy, jak i osoby bezrobotne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group