Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4506
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szkoła z windą dla niepełnosprawnych

Piątek, 24 lipca 2009, 8:08
Aktualizacja: 8:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Szkoła z windą dla niepełnosprawnych
Fot. Angela
Od początku tygodnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze montowana jest winda, która już od najbliższego roku szkolnego będzie służyła niepełnosprawnym uczniom. Montaż urządzenia potrwa do 15 sierpnia. Koszt to około 150 tysięcy złotych.

Jak mówi Waldemar Woźniak, naczelnik wydziału oświaty w Jeleniej Górze w związku z tym, że do tej pory windy były tylko w Szkole Podstawowej nr 8 i w Gimnazjum nr 3, teraz przyszła kolej na ZSOiT.

– Decyzja o wyborze właśnie tej szkoły została podjęta przede wszystkim ze względów konstrukcyjnych, ponieważ tam najłatwiej było ją zamontować i potrzebne były odpowiednie wymiary szkoły, fundamenty, podłoże itp. - mówi Waldemar Woźniak. – Kiedy robiliśmy termomodernizację, to tę część ściany, na której montowana jest winda, zostawiono nie ruszoną. W tej chwili wykonawca działa i kiedy niedawno rozmawiałem z nim nie ma żadnych obaw, że nie wyrobi się w terminie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od pierwszego dnia nowego roku szkolnego z windy będą mogli korzystać przede wszystkim uczniowie niepełnosprawni. Pieniądze na realizację tego zadania w całości pochodzą z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group