Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6950
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szkoła z tradycjami

Środa, 7 lipca 2010, 14:37
Aktualizacja: 15:43
Autor: Gabi
Na rynku edukacyjnym znajduje się wiele placówek, które kuszą wieloma ofertami, promocjami, tylko po to, aby pozyskać słuchacza. Po rozpoczęciu roku szkolnego często okazuje się, że z obietnic nie zostało prawie nic.

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jeleniej Górze, potocznie zwane CKU, kształci osoby dorosłe na różnych poziomach edukacyjnych. Co istotne – szkoła działa nieprzerwanie od 1979 roku.

– Nasza szkoła jest jedyną państwową placówką w mieście i okolicach, która bezpłatnie kształci absolwentów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w formach szkolnych – mówi dyrektor szkoły Anna Skibińska.

Można wybrać odpowiedni dla siebie typ szkoły i zawód, np. w 2-letniej szkole policealnej: technik obsługi turystycznej, technik administracji, technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik rachunkowości, technik prac biurowych, technik logistyk, technik spedytor, kelner, technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik budownictwa, technik mechatronik, technik elektronik.

Dzięki tej placówce można po 1,5 roku zdobyć uprawnienia technika bezpieczeństwa i higieny pracy. Czteroletnie technikum dla dorosłych proponuje następujące kierunki kształcenia: technik ekonomista, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik budownictwa, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik usług fryzjerskich, technik handlowiec, technik żywienia i gospodarstwa domowego i technik technologii żywności.

– Proszę zwrócić uwagę na bardzo bogatą ofertę dla osób dorosłych pragnących zdobyć nowe kwalifikacje. Kształcimy w zawodach, na które jest zapotrzebowanie na rynku. Poza szkołami policealnymi i technikum dla dorosłych, w którym mamy naprawdę chyba najbogatszą ofertę edukacyjną w mieście i okolicach proponujemy 3-letnią naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych i 1,5-rocznym Liceum Ogólnokształcącym Uzupełniającym dla Dorosłych – dodaje Anna Skibińska. Ofertę edukacyjną wzbogacają krajowe i zagraniczne praktyki zawodowe.

Obecnie prowadzony jest nabór do CKU na pierwszy i wyższe semestry. Warto także wspomnieć, że CKU wpisane jest do rejestru instytucji szkoleniowych i proponuje udział w wielu ciekawych kursach i szkoleniach: BHP dla pracodawców, udzielania pierwszej pomocy, przeciwpożarowy, kierowników wycieczek szkolnych, dla opiekunów kolonijnych, kierowników obozów wędrownych, obsługa komputera, pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, kursy językowe, kursy przygotowujące do egzaminów maturalnych, kurs przygotowujący do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w poszczególnych zawodach.

Szkoła mieści się w Jeleniej Górze przy ulicy Obrońców Pokoju 10 w pobliżu dworca PKS. Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu: 757550156 lub drogą mailową: sekretariat@cku.jgora.pl i na stronie www.cku.jgora.pl.

Jak wybrać szkołę?
Wybór szkoły nie jest taki prosty. Kolorowe banery, ulotki i plakaty informują o kilku szkołach w Jeleniej Górze, które oferują różne formy kształcenia dla dorosłych. Poza wyborem kierunku należy jednak zdobyć informacje o samej szkole i odpowiedzieć na kilka pytań: Jak długo szkoła działa na rynku edukacyjnym? Czy posiada ona uprawnienia szkoły publicznej? Czy skutecznie przygotowuje do matury i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe?

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group