Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 4637
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra-Cieplice: Szkoła z klasą, czyli o tym jak Witkacy gościł w "Norwidzie"

Piątek, 5 października 2012, 8:23
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2012, 7:39
Autor: Agrafka
Jelenia Góra-Cieplice: Szkoła z klasą, czyli o tym jak Witkacy gościł w "Norwidzie"
Fot. Agrafka
W cieplickim Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida rozpoczęto wczoraj (4.10) cykl nadawania klasom imion patronów. Pierwsza klasa humanistyczno–teatralna przygotowała happening „Spotkanie z Witkacym”. – Jesteśmy szkołą z klasą, dlatego szukamy postaci, bohaterów, patriotów, by uczynić ich patronami poszczególnych klas, tym samym poszerzając wiedzę młodzieży na temat ich życia i dokonań – powiedziała Iwona Kumek, dyrektor II LO im. C. K. Norwida.

Było to spotkanie z mistrzem, malarzem, fotografikiem, pisarzem, dramaturgiem oraz filozofem. - Witkacy jest inny niż wszyscy, łamał wszelkie bariery, był ponad zasadami, był wolny. Moim ulubionym utworem Witkacego jest świetna powieść „Nienasycenie”- mówiła Dorota, młoda aktorka z klasy 1 A, o profilu humanistyczno-teatralnym.

Wczoraj w szkole można było skorzystać z... usług Firmy Portretowej mistrza Witkacego, który zapowiedział swój przyjazd z Zakopanego. Można było dowiedzieć się co słychać w "Menażerii, czyli wybryku słonia", a był to tekst z utworów dziecięcych "Juwenilia" Witkacego, a także zobaczyć karaluchy, a raczej się w nie wcielić w murach korytarza...

Happening przygotował wraz z uczniami polonista Ryszard Grzywacz. - Wybraliśmy Stanisława Ignacego Witkiewicza, jako patrona sali, w której uczę ponieważ jest to klasa teatralna, gdzie prowadzone są próby i zajęcia z podstaw teatru, a przecież Witkacy jest wielkim mistrzem sztuk - podkreślił Ryszard Grzywacz.

Goście byli zarówno widzami, jak i uczestnikami przedsięwzięcia, więc zostali mile zaskoczeni lub też wystraszeni zabiegami aktorów. - Jestem zachwycona scenami zaprezentowanymi przez moją córkę, która rozpoczęła naukę w klasie humanistyczno-teatralnej. Cieszę się, że współczesna młodzież zajmuje się teatrem, a nadanie klasie patrona, jest świetnym pomysłem edukacyjnym – powiedziała Aneta Masierak, mama Nikoli, uczennicy pierwszej klasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group