Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4266
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Szkoła w terminie – rondo nieco później

Sobota, 13 października 2018, 6:19
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 9:38
Autor: WAC
Podgórzyn: Szkoła w terminie – rondo nieco później
Fot. WAC
Już za niespełna miesiąc zostanie zakończona najważniejsza od wielu lat inwestycja oświatowa w gminie Podgórzyn, czyli budowa Zespołu Szkolno–Przedszkolnego im. Orła Białego.

Obecnie trwają procedury związane z odbiorami obiektu przez nadzór budowlany, straż pożarną, sanepid i inne służby Wnętrze kompleksu jest gruntownie sprzątane. Kończy się też porządkowanie i urządzanie otoczenia obiektu. Koszt inwestycji to około 21 milionów złotych. Gmina na ten cel otrzymał dotację unijną, w ramach jeleniogórskiego ZIT, w wysokości 9 milionów złotych. Resztę samorząd pozyskał dzięki emisji obligacji.

Otwarcie kompleksu oświatowego nie zbiegnie się, niestety, z bardzo ważnym dla bezpieczeństwa dzieci wybudowaniem ronda na skrzyżowaniu ul. Żołnierskiej z drogą wojewódzką oraz przejścia dla pieszych i ciągu pieszo – rowerowego biegnącego. Z powodu przedłużających się procedur i uzgodnień na linii Urząd Gminy, a Urząd Marszałkowski inwestycja drogowa rozpocznie się najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

- Jesteśmy na to przygotowani – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. Przenosiny uczniów i przedszkolaków rozpoczną się bezzwłocznie po oddaniu kompleksu do użytku, więc do tego czasu zorganizujemy dzieciom odpowiedni dojazd.

Twoja reakcja na artykuł?

33
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
6%
Złości
15
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group