Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7899
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Szkoła souvenirów nie tylko u Milińskiego

Wtorek, 22 września 2009, 9:07
Aktualizacja: 9:08
Autor: Angela
REGION: Szkoła souvenirów nie tylko u Milińskiego
Inspiracją dla pamiątkarzy mogą stać się malownicze krajobrazy Pławnej Dolnej.
Fot. TEJO
Artystyczne techniki dekorowania przedmiotów, wyroby rękodzielnicze z gliny, wyroby artystyczne i użytkowe z różnych materiałów, malowanie na jedwabiu, krawiectwo artystyczne, zastosowanie komputerów i internetu w pracy i indywidualne szkolenia – takie zadania czekają na 10 uczestników bezpłatnego kursu na pamiątkarza z powiatów lwóweckiego i lubańskiego. Będą ich szkolić znani artyści.

Kurs został zorganizowany przez Dolnośląską Organizacją Turystyczną we Wrocławiu ze środków unijnych. Obecnie 10 osób jest już po pierwszych spotkaniach informacyjnych i kwalifikacyjnych. Warsztaty rozpoczęły się we wrześniu i potrwają do kwietnia 2010 roku.

– Od 11 do 13 września w Cafe Galerii Miliński w Pławnej Dolnej uczestnicy szkolili się w zakresie podstaw marketingu, treningu psychologicznego oraz udzielania pierwszej pomocy. Jak wynika z ankiet wypełnionych przez uczestników pierwsze zajęcia przypadły im do gustu; odpowiednia jest zarówno forma jak i tematyka prowadzonych zajęć – informują organizatorzy kursu.

Udział w szkoleniach mogły wziąć osoby dorosłe, rolnicy i ich domownicy ubezpieczeni w KRUS, zameldowani w powiatach lwóweckim, lubańskim zamierzający rozpocząć pracę w zawodzie pamiątkarza. Na spotkania kwalifikacyjne zgłosiło 17 osób. Dziesięć z nich dostało się na kurs. Pozostała siódemka czeka na liście rezerwowej.

Warsztaty poprowadzą znani artyści. Dariusz Miliński wprowadzi uczestników w tajniki malarstwa i zdobienia, Robert Zawadzki zdradzi tajemnice tworzenia pamiątek z kamieni agatowych, sztukę tworzenia ceramiki przybliży Urszula Surowiec, Czesław Matyjewicz nauczy niełatwej rzeźby w drewnie, Agata Kowalska poprowadzi warsztaty z krawiectwa artystycznego, Bogumiła Naruszewicz zajmie się wyrobami użytkowymi z ziół. Zajęcia poprowadzi też Joanna Polańska.

– Uczestnicy wezmą udział zajęciach grupowych, które obejmą 256 godzin, oraz 80 godzinnych zajęciach indywidualnego szkolenia w wybranej specjalizacji – mówi Jakub Fejga, asystent koordynatora projektu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej we Wrocławiu. Podczas tych zajęć każdy szkolony wykona pod opieką artysty własną pracę – dzieło, które zostanie zaprezentowane na wystawie prac i konferencji branży turystycznej we Wrocławiu.

Więcej informacji: www.pamiatkarz.net oraz pod nr tel.0713481426, fax 0713481335

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group