Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6041
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkoła (nie)kochana

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 7 lutego 2007, 11:36
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
355 wylegitymowanych nieletnich i 37 ujawnionych wagarowiczów – oto bilans policyjnej akcji pod hasłem: „Stop wagarom, wybieram szkołę”. 16 nastolatków było pijanych, żadnego pod wpływem środków odurzających nie przyłapano.

– Akcja trwała od końcówki października do stycznia – informuje nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Funkcjonariusze służb patrolowych oraz interwencyjnych szczególną uwagę zwracali na osoby nieletnie, które w czasie trwania zajęć znajdowały się poza szkołą.

Wagarowicze najczęściej palą papierosy, piją alkohol, zachowują się głośno i przeklinają: takie zachowania stwierdzili prowadzący akcję. Pechowcy, których przyłapano na samowolnym opuszczaniu lekcji i innych występkach, nie będą mogli się wymigać od faktów. – Listy z informacją o takich incydentach zostały przekazane nie tylko do szkół, ale i do rodziców – dodaje nadkom. E. Bagrowska.

Najmłodsi wagarowicze to uczniowie wyższych klas podstawówek. Zjawisko jednak najbardziej popularne jest wśród 16-letnich gimnazjalistów, mniej – wśród licealistów.

Jak podaje nadkom. Bagrowska, w przypadkach ujawnionych, długotrwałych wagarów na bieżąco informowano III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. W szkołach prowadzono także akcje uświadamiające odpowiedzialność karną nieletnich.

Zakończenie akcji to nie koniec działań policji wymierzonych przeciwko wagarującym uczniom. – Po feriach patrole nadal będą zwracać na nich uwagę – dodaje E. Bagrowska.
Warto wspomnieć, że sprawcami sporej ilości wykroczeń i przestępstw coraz częściej są właśnie nieletni w wieku od 15 do 17 lat. Wiele z takich zdarzeń ma miejsce podczas wagarów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~TaG 7-02-2007 11:13
do redakci "poala papierowy" <-- poprawcie sie bledzik sie wkradł :D
~qba 7-02-2007 13:18
Ameryki tym nie odkryli.
~Pedagog 7-02-2007 14:25
A może to szkoły należałoby skontrolować? Sam wiem ileż to lekcji się nie odbywa,albo są tak piorunująco ciekawe,że kazda wystawa sklepowa jest bardziej zajmująca... Podobne pisma należałoby wysyłać do Kuratorium,jeśli nauczyciela nie ma na lekcji.
~ponury grabarz 7-02-2007 15:35
Zgadzam się z przedmówcą. Często odpuszczam sobie szkołę, bo nic mądrego nie idzie się tam nauczyć. Wolę się wtedy pouczyć w domu.
~Agnieszka 7-02-2007 16:03
Na terenie szkoly,odpowiedzialnosc za uczniow ponosza wychowawcy,tudziez dyrekcja.W miejscach publicznych inicjatywe przejmuje Policja,natomiast wzajemna kooperacja tych dwoch instytucji z pewnoscia okazala by sie jeszcze bardziej wydajna.
~Julia 7-02-2007 17:33
Dlaczego uczniowie idą na wagary ? Oto jest pytanie , przecież uczeń wszystko może .Teraz szkoła to zbiorowisko młodych ludzi wrzeszczących , przeklinających , palących itd.. Można by wyliczać bez końca . Znowu zadam pytanie dlaczego tak to wygląda ? Dlaczego rodzice boją się posyłać dzieci do szkoły ? Ten komentarz może zawierać więcej takich pytań , ale czy ktoś wkońcu zrozumie , że to wszystko idzie w niewłaściwym kierunku . Do wszystkich pretensje , ale niech każdy ojciec i matka zapyta siebie czy zrobiłem wszystko aby dobrze wychować to co dla nich najcenniejsze .SWOJE DZIECKO .
~AGATA 7-02-2007 20:14
zapomniał Wół jak cielęciem był heheh
~00 7-02-2007 20:38
Przymus szkolny to ograniczenie praw uczniów. Szkoła powinna być tylko dla tych co chcą się uczyć. Reszta może oglądać sklepowe wystawy.
~Justyna 7-02-2007 20:45
Nie powiem ja też dużo wagaruję, ale nikt się nie pyta dlaczego. A moim zdaniem to pytanie powinno być głównym. W szkole jest strasznie nudno i tak naprawdę nic ciekawego w niej nie mówią. Dużo więcej można by było sie nauczyc w domu a tylko do szkoły chodzić na zaliczenia. Za dużo jest godzin w szkole- to jest naprawdę wielka strata czasu. Ale cóż i tak nikogo to nie interesuje dlatego dalej uczniowie będą chodzić na wagary...
~mieszkaniec dzielnicy cudow 8-02-2007 14:56
nikt mi nie moze zabronic wagarowania a jak bede chcial to sobie pojde i nie znaczy to ze ide na browca!!!!
~;) 11-02-2007 21:34
ciekawe ktory z tych mieszkancow dzielnicy cudow tak odwaznie chodzi na wagary:P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group