Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5612
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkoła (nie)kochana

Środa, 7 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 7 lutego 2007, 11:36
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Szkoła (nie)kochana
Fot. Jelonka.com
355 wylegitymowanych nieletnich i 37 ujawnionych wagarowiczów – oto bilans policyjnej akcji pod hasłem: „Stop wagarom, wybieram szkołę”. 16 nastolatków było pijanych, żadnego pod wpływem środków odurzających nie przyłapano.

– Akcja trwała od końcówki października do stycznia – informuje nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Funkcjonariusze służb patrolowych oraz interwencyjnych szczególną uwagę zwracali na osoby nieletnie, które w czasie trwania zajęć znajdowały się poza szkołą.

Wagarowicze najczęściej palą papierosy, piją alkohol, zachowują się głośno i przeklinają: takie zachowania stwierdzili prowadzący akcję. Pechowcy, których przyłapano na samowolnym opuszczaniu lekcji i innych występkach, nie będą mogli się wymigać od faktów. – Listy z informacją o takich incydentach zostały przekazane nie tylko do szkół, ale i do rodziców – dodaje nadkom. E. Bagrowska.

Najmłodsi wagarowicze to uczniowie wyższych klas podstawówek. Zjawisko jednak najbardziej popularne jest wśród 16-letnich gimnazjalistów, mniej – wśród licealistów.

Jak podaje nadkom. Bagrowska, w przypadkach ujawnionych, długotrwałych wagarów na bieżąco informowano III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. W szkołach prowadzono także akcje uświadamiające odpowiedzialność karną nieletnich.

Zakończenie akcji to nie koniec działań policji wymierzonych przeciwko wagarującym uczniom. – Po feriach patrole nadal będą zwracać na nich uwagę – dodaje E. Bagrowska.
Warto wspomnieć, że sprawcami sporej ilości wykroczeń i przestępstw coraz częściej są właśnie nieletni w wieku od 15 do 17 lat. Wiele z takich zdarzeń ma miejsce podczas wagarów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1397
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group