Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4163
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkoła bez dilerki

Piątek, 24 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Szkoła bez dilerki
Fot. Arkadiusz Piekarz
Przestępcy nie mają prawa wstępu do szkół, ale system zabezpieczeń nie zawsze jest skuteczny.

Rozmawiano o tym podczas konferencji pod hasłem „Bezpieczna przestrzeń w placówkach oświatowych” zorganizowanej przez policję.

Ochroniarze, monitoring wizyjny, identyfikatory i inne zabezpieczenia, które intruzom uniemożliwiają wejście na teren szkół, nie są jeszcze stosowane we wszystkich placówkach.

Jako jedne z pierwszych takie środki zastosował Zespół Szkół Ogólnokszałcących nr 1 im. Żeromskiego. – Zamontowaliśmy kilka kamer z systemem monitorowania. Obraz z nich trafia do dyżurki, gdzie jest kontrolowany przez ekipy ochrony. Tam też jest nagrywany – mówi Paweł Domagała, dyrektor placówki. Planowana jest rozbudowa monitoringu o kolejne urządzenia.

Specjaliści z Katedry Urbanistyki Politechniki Krakowskiej przedstawili prawidłowe i błędne rozwiązania architektoniczne, które wpływają na poziom bezpieczeństwa wewnątrz i w otoczeniu budynków.
– Zaciemnione korytarze, zakamarki poza zasięgiem wzroku pedagogów to wciąż codzienność w wielu placówkach oświaty – usłyszeliśmy.

– Trudno się tego pozbyć. Szkoły zostały zaprojektowane w czasach, kiedy przemoc i narkotyki były w placówkach oświaty marginalne – mówi oficer operacyjny policji. Stróże prawa już od zeszłego roku są wyczuleni na te zjawiska. Zatrzymują coraz więcej młodocianych dilerów środków odurzających i nieletnich złodziei, wagarowiczów i wandali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group