Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8265
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szklane domy–mali architekci już od dzisiaj

Czwartek, 12 czerwca 2014, 8:18
Aktualizacja: Piątek, 13 czerwca 2014, 15:59
Autor: Org
Jelenia Góra: Szklane domy–mali architekci już od dzisiaj
Fot. Organizator
Galeria BWA w Jeleniej Górze organizuje warsztaty “Szklane domy–mali architekci” 11, 12, 13, czerwca. Zajęcia prowadzi Karolina Szkapiak. W warsztacie udział biorą uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze, klasa 2 (opiekun) Alicja Krzyżyk

“Szklane domy-mali architekci” - warsztat z zakresu tworzenia makiet i modeli architektonicznych, którego celem jest rozwijanie wyobraźni, myślenia konceptualnego i wizjonerskiego oraz umiejętności manualnych już u najmłodszych odbiorców sztuki. Podczas zajęć uczestnikom przybliżane są terminy takie jak: skala, proporcja, perspektywa czy funkcja oraz prezentowane są przykłady najciekawszych rozwiązań architektonicznych z kraju i ze świata.

Całość zakończy zaaranżowanie „szklanego miasta” łączącego przestrzeń galeryjną z otaczającą przestrzenią miejską – 13 czerwca 2014 r.

KAROLINA SZKAPIAK– architektka, absolwentka Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich w Jeleniej Górze. Na co dzień prowadzi autorską pracownię architektoniczną SK-ARCHITEKCI. Od wielu lat prowadzi zajęcia z edukacji architektonicznej w Polsce i za granicą (ostatnio w Japonii).

SZKLANE DOMY to projekt, dla którego inspiracją jest szeroko i niekonwencjonalnie rozumiana sztuka architektury. To cykl odchodzących od szablonowych rozwiązań warsztatów, podczas których uczestnicy zmierzą się z: warsztatem teatralnym dotykającym głównie emocji-np. postawienie uczestnika w sytuacji zagrożenia podczas ataku terrorystycznego; „portretem” miasta wykonanym w technice mokrego kolodionu; kreacją-w tworzeniu makiety miasta i małej architektury korespondującej z przestrzenią publiczną. Odbędą się także wykłady przedstawiające tendencje i potrzeby społeczeństw odbijające się w projektowanej przez nich architekturze.

Perspektywiczne myślenie o sztuce, praktycyzm przejawiający się w tematyce i podjętym sposobie realizacji pomoże w rozwijaniu twórczego, kreatywnego myślenia, nawyku świadomej i krytycznej percepcji otaczającej nas sztuki-jako nieodzownego elementu życia. Poprzez różnorodne działania chcemy pomóc w przełamywaniu schematów, zachęcić do eksperymentowania.
W ramach projektu odbyły się już warsztaty fotograficzne „Foto-gryf-owanie” dotyczące techniki mokrego kolodionu, które poprowadził – Tomasz Mielech oraz wykłady Huberta Bilewicza:
1. Le Corbusier i tragizm modernistycznych miast; 2. Maszyny do mieszkania. O kilku modernistycznych domach; 3. Piękne dzielnice. O luksusowej architekturze międzywojennego modernizmu.

Projekt SZKLANE DOMY, dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group