Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2624
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szkiełko i oko – jeleniogórska odsłona festiwalu nauki

Piątek, 24 października 2008, 9:28
Aktualizacja: 9:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Szkiełko i oko – jeleniogórska odsłona festiwalu nauki
Fot. Archiwum
Dziś trwa w Jeleniej Górze XI Dolnośląski Festiwal Nauki. Nie brakuje ciekawych prezentacji.

O godz. 10 dr hab. Jadwiga Sołoducho z Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej opowie o miłości w naukowym pojęciu. Wykład zatytułowany „Miłość, czy to tylko afrodyzjak” zaczyna się w auli I LO przy ulicy Kochanowskiego w Jeleniej Górze. Miłośnicy środowiska naturalnego w tym samym czasie będą mogli wysłuchać dr. Jerzego Pereymy, który przedstawi – na przykładzie Spitsbergenu – ekspansję człowieka w naturalne środowisko polarne. Wykład odbędzie się w auli Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach.

W bloku zaczynającym się o godz. 11 w gmachu I LO Rafał Fronia, himalaista i właściciel firmy kartograficznej, zastanowi się, gdzie właściwie jest koniec świata, a dr Jacek Potocki w auli Uniwersytetu Ekonomicznego przedstawi wykład na temat narciarskiego raju w Karkonoszach.

O godz. 12 w I LO Wojciech Drajewicz, architekt, naświetli sprawę budowy domów energooszczędnych, a godzinę później Ivo Łaborewicz, szef jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego opowie o rozwoju Jeleniej Góry na przełomie XIX i XX wieku w świetle dokumentacji budowlanej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group