Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8309
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Szewczyk” SP 7 dwukrotnie nagrodzony

Piątek, 13 maja 2022, 10:23
Aktualizacja: 10:29
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Szewczyk” SP 7 dwukrotnie nagrodzony
Fot. BM
Przedstawienie lalkowe “O Szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał” w wykonaniu jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza otrzymało trzecią nagrodę na osiemnastej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej “Maska 2022” we Wrześni. Indywidualna nagroda trafiła do rąk czwartoklasisty Dominika Stobińskiego.

Jury pod wodzą aktorki związanej z Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (w latach 2007–2016), kulturoznawczyni, animatorki i instruktorki terapii zajęciowej Katarzyny Adamczyk–Kuźmicz postanowiło przyznać honorowe wyróżnienie aktorskie Dominikowi Stobińskiemu za rolę Smoka Wawelskiego. Natomiast cały zespół teatralny z “Siódemki” za występ w widowisku zdobył III nagrodę w kategorii klas 4–6 szkoły podstawowej.

Spektakl “O Szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał” wykorzystuje formę teatru stolikowego. Bohaterami są lalki wykonane przez uczniów podczas zajęć w sekcji teatralnej Zespołu Placówek Pozaszkolnych–Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze. W podaniu o Królu Kraku i Smoku Wawelskim można odnaleźć przesłanie, iż czasem spryt lepszy jest niż brutalna siła, a prawdziwą odwagę prezentuje nie zawsze ten, kto najbardziej się nią chełpi.

Inscenizacja szkolnego teatru inspiruje do stawiania legendzie innych pytań np. po co stawiano kopce, a także do twórczego rozwiązywania codziennych problemów.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group