Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Sześciolatki do szkół obowiązkowo za dwa lata

Czwartek, 5 stycznia 2012, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
Rodzice sześciolatków jeszcze przez dwa lata sami będą decydować o tym, czy posłać swoje dzieci do szkół, czy nie. Od 2012 roku miał być to obowiązek. Wycofano się jednak z tego pomysłu, bo nie wszystkie szkoły są przygotowane na przyjęcie sześcioletnich dzieci.

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Przesuniecie terminu obowiązku nauki szkolnej dla sześciolatków o dwa lata czyli do 2014 roku to jedna z najważniejszych zmian tego dokumentu, ale nie jedyna.

Jeśli ustawa wejdzie w życie, w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 dyrektor szkoły będzie miał obowiązek przyjąć sześcioletnie dziecko do szkoły, jeżeli taką decyzję podejmą rodzice. Nie będzie natomiast zmian w obowiązku przedszkolnym pięciolatków.

Do 2014 r. rząd chce też kontynuować program "Radosna szkoła", w ramach którego budowane lub remontowane są zewnętrzne place zabaw dla najmłodszych dzieci oraz doposażone są szkoły wewnątrz. W Jeleniej Górze rządowy program zrealizowano w pięciu szkołach podstawowych nr: 2, 3, 8, 10 i 11. W tym roku place i urządzenia w ramach „Radosnej Szkoły” otrzymają kolejne cztery placówki, w tym: szkoły podstawowe nr 6,13, 15 oraz przy zespole szkół i placówek specjalnych.

– Nasze szkoły są przygotowane do przyjęcia sześciolatków zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Teraz potrzeba jest tylko wola rodziców – mówi Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jak informuje Marta Oreszczuk z wydziału oświaty, w tym roku do pierwszych klas rodzice zapisali 99 sześciolatków czyli około 14 procent wszystkich sześcioletnich dzieci z Jeleniej Góry.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group