Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9200
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szeroki wachlarz umiejętności na LWT

Piątek, 20 sierpnia 2010, 5:13
Aktualizacja: 5:16
Autor: M.
JELENIA GÓRA: Szeroki wachlarz umiejętności na LWT
Fot. M.
Okazuje się, że sztuka wachlowania wcale nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. Powoli posiądą ją uczestnicy kolejnego turnusu „Lato w Teatrze”, który trwa w Zdrojowym Teatrze Animacji. Skutkiem działań będzie spektakl „U wód. Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic”.

Wczoraj dziewczęta i chłopcy – jak zwykle – podzielili czas na zajęcia aktorskie i ruchowe. Podczas pierwszej części prób Dorota Bąblińska-Korczycka i Lidia Lisowicz ćwiczyły z adeptami sceny poszczególne epizody. Szczególne postępy robią warsztatowiczki, które wcielą się w Królową Marysieńkę i dworki. Zabawna jest scena, kiedy Sobieska wjeżdża ze świtą do Parku Zdrojowego i… okazuje się, że nie może tam wejść ze swoimi salonowymi pieskami.

W części choreograficznej, która odbywa się w sali gimnastycznej II LO im. Norwida, Agnieszka Kadłubowska i Wojciech Badziak doskonalili technikę tańców dworskich z odtwórcami ról z królewskiej świty. Sporo czasu pochłonęła nauka subtelnych gestów wachlowania oraz dystyngowanego chodzenia w XVI-wiecznym stylu.

Widowisko plenerowe z udziałem dzieci będzie można zobaczyć 28 i 29 września w Cieplicach. Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
362
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group