Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 5952
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szczytny cel, świetna zabawa, ekscytujące wyścigi

Czwartek, 15 grudnia 2011, 1:17
Aktualizacja: 0:26
Autor: red.
Jelenia Góra: Szczytny cel, świetna zabawa, ekscytujące wyścigi
Fot. POKAPOKA KARKONOSZE
Magiczna bariera pokonana – 100 kilometrów i 125 metrów! Tyle ogółem przepłynęli w niedzielę na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze „maratończycy”. 68 śmiałków odważyło się podjąć to nie lada wyzwanie. Wśród uczestników były osoby dorosłe, młodzież, miłośnicy pływania, a także najmłodsi adepci tej pięknej dyscypliny sportu, zaledwie pięcio i sześciolatki.

Każdy metr się liczył, cel był szczytny. Zbiórka pieniędzy na Dom Dziecka „Dąbrówka” w Jeleniej Górze. Udało się zebrać 1809zł i 40groszy. Dziękujemy przede wszystkim uczestnikom - za to, że byliście i świetnie się bawiliście, organizatorom, trenerom z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Pływackiego Just Swim Jelenia Góra za wspaniałą atmosferę, dużo uśmiechu, wielkie emocje, ciekawe zabawy i wyścigi dla dzieci. Ratownikom, którzy bacznie czuwali nad bezpieczeństwem uczestników oraz paniom z basenowej recepcji za nieocenioną pomoc. Największe podziękowania składamy na ręce władz miasta i prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły za objęcie patronatem imprezy oraz szkoły, bez których Pierwszy Pływacki Maraton SERC nie odbyłby się. Przychylność dyrektora SP nr 11 Eugeniusza Sroki oraz Pawła Domagały, Naczelnika Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Jelenia Góra są bezcenne. Nie na miejscu byłoby przy tej okazji nie pogratulować Panu Pawłowi Domagale za czynny udział w Pływackim Maratonie. Serdecznie gratulujemy przepłyniętego kilometra

W imprezie udział wzięło łącznie około 200 uczestników. Największym przepłyniętym dystansem wśród mężczyzn popisał się Kornel Szymański, zawodnik MUKP Just Swim pokonał tego dnia aż 12 kilometrów. Niewiele ustąpiła naszemu mistrzowi najlepsza z kobiet tego dnia Magdalena Chilewska, przepływając aż 9500 metrów. Gratulacje dla najlepszych i dla wszystkich maratończyków, ponieważ dla każdego z nich sukcesem było przepłynąć wyznaczony przez siebie dystans.

Oprócz zmagań z kilometrami w wodzie, równocześnie toczyły się także potyczki dla najmłodszych. Odbyło się razem 7 konkurencji z użyciem wszelakiego sprzętu, nie tylko dla potrafiących pływać. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy o co zadbał prowadzący, konferansjer Kamil Gałuszka. Wszyscy uczestnicy Pierwszego Pływackiego Maratonu SERC oraz zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni wspaniałymi dyplomami oraz pamiątkowymi blistrami z okazjonalnymi monetami. Kto nie był niech żałuje. Kolejna okazja już latem bowiem Just Swim w składzie trenerskim: Katarzyna Jakubiuk, Dorota Kloza, Marcin Binasiewicz, Andrzej Jaworowski, Robert Kościsz oraz prezes Szymon Kurowski już teraz zapowiadają cykliczną kontynuację tak kapitalnej imprezy. Wiosną odbędą się kolejne zawody pływackie dla dzieci organizowane pod mottem Klubu „Pływam bo lubię” na które Just Swim zaprasza już dzisiaj.

(KJ)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group