Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 7877
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubin: Szczypiornistki Gimnazjum nr 4 trzecim zespołem na Dolnym Śląsku

Wtorek, 7 maja 2013, 14:53
Aktualizacja: 14:53
Autor: MDvR
Lubin: Szczypiornistki Gimnazjum nr 4 trzecim zespołem na Dolnym Śląsku
Fot. użyczone
W ostatnich dniach kwietnia w hali OSiR w Lubinie odbył się finał rozgrywek Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży 2013 w piłce ręcznej dziewcząt organizowany przez Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk. W finale wystąpiły 4 najlepsze szkolne zespoły – mistrzowie swoich stref.

Strefę legnicką reprezentowało Gimnazjum nr 2 z Lubina, wałbrzyską Gimnazjum nr 2 ze Świebodzic, wrocławską Gimnazjum nr 28 z Wrocławia, a jeleniogórską Gimnazjum nr 4 z Jeleniej Góry.

Nasze najmłodsze w tej grupie zawodniczki, aby wystąpić w finale toczyły rywalizacje najpierw w rozgrywkach miejskich, a następnie w finałach strefy. Tam pewnie pokonały wszystkie swoje rywalki i z dorobkiem kompletu zwycięstw wystąpiły w finale wojewódzkim.

Finał okazał się zbyt trudną przeprawą dla naszych dziewczyn, gdyż reprezentacje poszczególnych gimnazjów wystawiły w swoich składach czołowe zawodniczki nie tylko szkoły, ale i klubów piłki ręcznej jak: MKS Zagłębie Lubin, Handball 28 Wrocław i Victoria Świebodzice. W ocenie nauczycieli, nasze zawodniczki wspaniale się jednak zaprezentowały, a i sukces sportowy jeleniogórskiego Gimnazjum im. Noblistów Polskich jest jednym z najlepszych od kilku lat, dlatego dziewczyny zasługują na szczególne gratulacje i wyróżnienie.

Ostateczna kolejność:
1. Gim 2 Lubin
2. Gim 28 Wrocław
3. Gim 4 Jelenia Góra
4. Gim 2 Świebodzice

Skład brązowych medalistek:
Daria Skoczke, Natalia Janas, Agata Skowrońska, Emilia Rybak, Urszula Zielińska, Paulina Libersbach – (zawodniczki klubu KPR Jelenia Góra), Angelika Stefan, Naila Abduuajew, Roksana Spring

Opiekunowie/nauczyciele wychowania fizycznego:
Małgorzata Rybarczyk-Rokita oraz Robert Trojan

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group