Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6203
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KRAJ: Szczypiornistki Finepharm Carlos powalczą o piąte miejsce w kraju

Poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 16:33
Aktualizacja: 17:55
Autor: JEN
Pisaliśmy już, że nikt się nie spodziewał tak dobrej postawy naszych szczypiornistek, które w tym sezonie były rewelacją, bo w rundzie podstawowej pokonały u siebie najlepsze zespoły w kraju i zajęły piąte miejsce w tabeli ekstraklasy, a miały nawet szansę na zdobycie wyższej lokaty.

Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia i kibice po pierwszym zwycięstwie Finepharm Carlos w play off o mistrzostwo Polski w Lubinie z Zagłębiem spodziewali się, że ich pupilki pokonają w drugim meczu u siebie Zagłębie i przejdą do czwórki najlepszych zespołów w kraju. Wiadomo, że tak się nie stało, ale wydaje się, że i tak należy być zadowolonym z postawy naszych dziewcząt w tym sezonie, które w każdym meczu wykazywały maksimum ambicji i „zostawiały serce na parkiecie”.

Teraz będą walczyły w drugiej fazie play off o piąte miejsce, w którym wezmą udział - prócz naszej drużyny – Łączpol Gdynia, Zgoda Ruda Śląska i Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Pierwsze mecze odbędą się w najbliższą sobotę. Nasze dziewczyny będą walczyły na wstępie ze Zgodą Ruda Śląska, z którą w rundzie zasadniczej wygrały na wyjeździe: 26:22 (13:10) i zremisowały u siebie 25:25 (11:11).

Jest to dobra i silna drużyna. Najlepszym dowodem na to jest wygrana u siebie w pierwszej fazie play off z Dablex AZS AWFiS Gdańsk 25:23 (14:11). Ponadto kierownictwo tej drużyny było niezadowolone z siódmego miejsca, jakie Zgoda zajęła po rundzie zasadniczej i dlatego liczy na to, że poprawi pozycję w hierachii żeńskiego szczypiorniaka w kraju w play off.

Pierwszy mecz odbędzie się 19 kwietnia w Rudzie Śląskiej o godz. 16., bo w tej fazie play off gospodarzem pierwszego meczu jest drużyna, która zajęła niższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Odbędą się tylko dwa mecze, drugie w Jeleniej Górze. Wygra ta drużyna, która w bilansie dwóch spotkań będzie lepsza. Na przykład przy remisie: 1:1 (wygrany i przegrany mecz) po dwóch potyczkach o wygranej jednej z drużyn decydować będzie korzystniejsza różnica bramek.

Rewanż odbędzie się w Jeleniej Górze w następny weekend (26,27 kwiecień) w hali sportowej przy ul. Złotniczej 12. Nie wiadomo jeszcze o której i w jakim dniu, bo w hali przy u. Złotniczej od piątku do niedzieli (25-27) będą rozgrywane mistrzostwa Polski juniorek młodszych, z udziałem Finepharm Jelenia Góra.

W każdym razie kierownictwo Finepharm Carlos jest za tym, by mecz odbył się w sobotę (26 kwietnia) i tak się zapewne stanie.

W drugim dwumeczu spotkają się w tym samym terminie: Piotrcovia Piotrków Trybunalsk - Łączpol Gdynia. Rewanż w Gdynia.

Zwycięskie drużyny z obu dwumeczów walczyć będą potem o piąte miejsce w kraju. Po czym zakończy się ten sezon w ekstraklasie piłki ręcznej kobiet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group