Niedziela, 28 czerwca
37°C Jelenia Góra
reklamy

Szczypiornistki "Ekonoma" na podium w finale strefowym

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemo 2 min czytania

Uczennice jeleniogórskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Turystycznych zajęły trzecie miejsce w turnieju rozegranym w środę, 10. kwietnia w hali przy ul. Złotniczej. Zwyciężyły uczennice z Mirska, które tym samym pojadą na mistrzostwa Dolnego Śląska.

Podopieczne Michała Judzińskiego w pierwszym meczu przegrały z ZSZiL Zgorzelec 9:11. Decydujący o losach spotkania był początek meczu, przespany przez jeleniogórzanki. Po pierwszej połowie uczennice z "Ekonoma" przegrywały 3:7 i mimo bardzo dobrej drugiej części nie zdołały odrobić strat. Ostatecznie przegrały pierwszy mecz 9:11, a wszystkie bramki dla gospodyń zdobyła Paulina Stachowicz. ZSE-T Jelenia Góra - ZSZiL Zgorzelec 9:11 (3:7) ZSE-T: Kołodziejczyk - Lis, Pałarz, Mostowik, Czyż, Jaworowska, Stachowicz 9, Zygulska, Paniczak. - Pierwsza połowa przeważyła, że nie udało się osiągnąć sukcesu. Brakowało nam zgrania, komunikacji i pomysłu na grę. W drugiej połowie osiągnęliśmy porozumienie, udało się realizować założenia, niestety strata była zbyt duża, żeby dogonić przeciwniczki - ocenił pierwsze spotkanie opiekun uczennic z ZSE-T. W drugim spotkaniu Mirsk pokonał ekipę z Lubania 9:6 (6:1). Następnie rozegrano mecz o 3. miejsce w strefie byłego województwa jeleniogórskiego, w którym szczypiornistki ze szkoły przy ul. Piłsudskiego wywalczyły miejsce na najniższym stopniu podium pokonując po dogrywce ekipę z Lubania 17:13. Przez większość spotkania jeleniogórzanki musiały gonić wynik, kluczowym i zarazem najbardziej emocjonującym momentem była ostatnia minuta meczu, w której na 30 sekund przed końcem zespół z Lubania trafił na 12:13, a 15 sekund później miejscowe wyrównały dzięki skutecznej egzekucji z rzutu karnego w wykonaniu Czyż. W dogrywce grające przez 2 minuty w osłabieniu przyjezdne straciły 3 gole, w końcówce ZSE-T dołożył jedno trafienie zwyciężając ostatecznie 17:13. ZSE-T Jelenia Góra - Lubań 17:13 (5:6, 13:13) ZSE-T: Kołodziejczyk - Lis 1, Pałarz 1, Mostowik, Czyż 4, Jaworowska 3, Stachowicz 8, Zygulska, Paniczak. - Nie do końca ten mecz układał się tak jak powinien. Widać, że to nie jest jeszcze drużyna z krwi i kości, nie trenujemy, jest to zbieranina dziewcząt i to różnie wychodzi. Aczkolwiek w dogrywce było widać, że jest to drużyna z dużym duchem walki, która potrafi pokazać na co ją stać. Kwestia zgrania i dogadania się, większość z nich to uczennice pierwszej klasy ZSE-T i myślę, że to dobry znak na przyszłość. Wygraliśmy w mieście, wygraliśmy półfinał w strefie jeleniogórskiej i dzisiaj brązowy medal w finale strefy. W przyszłym roku będziemy chcieli się pokazać z jeszcze lepszej strony - podsumował Michał Judziński. W finale ekipa z Miska pokonała ZSZiL Zgorzelec 13:9 (6:4).

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka