Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7345
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubin: Szczęśliwy Lubin dla pływaków MUKP Just Swim

Środa, 14 marca 2012, 20:39
Aktualizacja: 20:41
Autor: red.
Lubin: Szczęśliwy Lubin dla pływaków MUKP Just Swim
Fot. archiwum klubu
Świetnie zaprezentowały się 11–letnie pływaczki MUKP Just Swim Jelenia Góra w pierwszych tegorocznych startach. W sobotę na pływalni w Lubinie rozegrano II edycję Dolnośląskiej Ligi Pływackiej klas IV. Tym razem czwartoklasiści rywalizowali na dystansach 50m stylem dowolnym oraz standardowo 100m stylem zmiennym (wyścigi na tym dystansie odbywają się podczas każdej edycji tych zawodów).

Angelika Banach, Kinga Dzik, Martyna Zawadzka i Ida Żołędowska ze startu na start znacząco poprawiały swoje rekordy życiowe, nawet o kilkanaście sekund. Pływaczki MUKP wśród blisko 80-osobowej stawki plasowały się w jej połowie, lecz w większości na wyższych pozycjach niż podczas zawodów pierwszej edycji rozegranej w grudniu we Wrocławiu.

- Dziewczynki solidnie przepracowały zimowy okres treningowy i powoli widać efekty naszej wspólnej pracy. Mimo że na pływalni spędzamy jeszcze ponad połowę mniej czasu niż rówieśnicy z województwa i kraju, jesteśmy w stanie robić większe postępy, co pokazaliśmy. Idziemy do przodu i to bardzo cieszy! Oby tak dalej! -ocenia trener Katarzyna Jakubiuk.

Najlepiej wypadła Kinga Dzik. Kinga zdecydowanie bijąc swoje rekordy życiowe na 50m kraulem z czasem 37,33 zajęła 13 miejsce, a na 100m zmiennym rezultat 1:37,26 dał jej 15 pozycję.

- Do pierwszej dziesiątki zabrakło naprawdę niewiele. Na takie pływanie z całą pewnością Kingę już stać i całą resztę ekipy również. Jest nad czym pracować, co poprawiać - podsumowuje trenerka naszych 11-letnich perełek Katarzyna Jakubiuk.

Kolejne zawody z cyklu Dolnośląskiej Ligi Pływackiej klas IV już w połowie kwietnia. Czy najbliższe półtora miesiąca dziewczynki przepracują równie sumiennie i będziemy mogli podziwiać kolejne rekordy życiowe i co raz wyższe lokaty... Trzymamy kciuki! Mamy nadzieję, że rozpoczęty mocnym akcentem rok będzie owocował w doskonałe rezultaty pływaków MUKP. A już w przyszły piątek i sobotę we Wrocławiu podczas II edycji zawodów z tego samego cyklu wystartują 12 i 13-latkowie.

(KJ)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group