Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 6381
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szczęśliwe mamy i cykliści

Piątek, 21 września 2018, 11:06
Aktualizacja: Sobota, 22 września 2018, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szczęśliwe mamy i cykliści
Fot. Przemek Kaczałko
Jak już informowaliśmy wczoraj (20.09) Urząd Miasta ogłosił wyniki Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Najwięcej głosów w projektach miękkich uzyskał wniosek dotyczący rowerowych koszulek Jeleniej Góry, a wśród zadań inwestycyjnych – plac zabaw przy ul. Okrzei.

Najwięcej głosów w ramach JBO 2019 otrzymały „Rowerowe koszulki Jeleniej Góry”, na które oddano 644 głosy. Autor projektu zapowiada, że Miasto wyłoni firmę, która wykona 400 koszulek rowerowych, a jeśli cena okaże się niższa, niż zakładano, to może być ich więcej. Przypomnijmy, dwa lata temu podobny projekt został zrealizowany – wówczas wykonano koszulki rowerowe i biegowe, ale zainteresowanie było znacznie większe, niż liczba koszulek do dyspozycji.

- Wielu mieszkańców nie otrzymało koszulek, więc powtórzyliśmy projekt. Będą to wyłącznie koszulki rowerowe. Będzie stworzony regulamin, a nie na zasadzie łupów jak na paradzie rowerów. Mieszkaniec będzie musiał wykazać, że jeździ rowerowem – tłumaczy Zbigniew Leszek, autor projektu.

W ramach inwestycji dotyczącej placu zabaw (413 głosów) zostanie wykonane ogrodzenie, dwie zadaszone piaskownice, nowe urządzenia do zabawy, kosze na śmieci, nowa – bezpieczna nawierzchnia i monitoring.

- Spotykałyśmy się regularnie na tym placu zabaw i byłyśmy sfrustrowane sytuacją, która nas tu spotykała, czyli brakiem ogrodzenia. Dzieci notorycznie wybiegały w kierunku ulicy – powiedziała Katarzyna Sobczyk, jedna z wnioskodawczyń.
- Brak ogrodzenia sprawia, że mamy więcej stresu, niż zabawy dla nas i dzieci. Zachęcamy mieszkańców, aby w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego zgłaszali swoje wnioski, bo to duża szansa, aby coś z miastem zrobić – dodała Adrianna Kurowska, kolejna z mam uczestniczących w tworzeniu projektu.
- Zabiegamy o to, żeby było tutaj czysto. Chcemy, żeby osoby, które tutaj śmiecą czy wprowadzają psy, obawiały się oczu kamer – dodała Zuzanna Jabłońska.

Jak przyznają aktywne mamy, które w poprzedniej edycji wywalczyły w ten sam sposób wyposażenie placu zabaw na Wzgórzu Kościuszki – jest jeszcze wiele do zrobienia i w kolejnych edycjach również będą składać wnioski.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group