Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6555
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczęśliwa trzynastka małych zwycięzców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 15 listopada 2008, 13:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 listopada 2008, 8:20
Autor: TEJO/Benny
Fot. TEJO
Trzynaście przedszkoli z Jeleniej Góry wzięło dziś udział w barwnej Olimpiadzie Malucha. Przy ogłuszającym dopingu rodziców i sympatyków placówek dziewczęta i chłopcy uczyli się zdrowej rywalizacji w swoistych dyscyplinach. Turniej to nietypowy, bo nie było przegranych.

Przed południem sala sportowa przy ul. Złotniczej zapełniła się przedszkolakami w barwnych strojach i kibicami. Ci, jak na prawdziwych entuzjastów sportu przystało, mieli flagi, trąbki, baloniki i mnóstwo pozytywnej energii, którą zarażali wszystkich.

Punktualnie o godz. 10 ruszyła olimpijska parada przedszkoli biorących udział w turnieju. A zgłosiło się trzynaście placówek: „Tuptuś”, „Kacperek”, „Promyczek”, „Piątka”, „Bajka”, „Zaczarowany parasol” oraz przedszkola nr 19, 10, 2, 11, 4 i 13. Przy ogłuszającym dopingu imprezę otworzył Marek Obrębalski zaproszony przez Franciszka Zenona Bryknera, dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, który zorganizował olimpiadę. Wśród vipów zasiadł mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej, jeden z pomysłodawców imprezy, która przez kilka lat zdążyła na trwałe wpisać się do kalendarza nietypowych zawodów sportowych.

Później była już tylko zabawa, do której dzieci oraz ich opiekunowie podeszli całkiem na poważnie. Żarliwa rywalizacja w konkurencjach typu bieg skoczków (z piłką między nogami), czy „sadzenie ziemniaków” (trafianie w biegu do koła położonego na parkiecie).
Kiedy dzieci walczyły o jak najlepszy wynik, kibice przekrzykiwali się w dopingu. Wśród transparentów zachęcających młodych zawodników do boju błyskały flesze, grały trąby, a kilkaset gardeł zgromadzonych widzów nie ustawało w zagrzewaniu przedszkolaków do zwycięstwa.

– Całe miasto kibicuje, gdy „dziesiątka” wystartuje, „piątka” dziś króluje innych pokonuje, Czy wygrana, czy przegrana – najważniejsza gra udana – można było przeczytać na wielu transparentach. Na laureatów czekał stół pełen nagród, w tym główna: potężny miś.

Po podsumowaniu wyników trafił on do Przedszkola „Promyczek”, które okazało się najlepsze w rywalizacji (113,5 punktu). Zaledwie o pół punktu gorsza była „dziewiętnastka”, za nim – „dziesiątka” i „Zaczarowany Parasol”. W dalszej kolejności uplasowały się „czwórka” oraz Przedszkole nr 27. Wszystkie te drużyny zdobyły 100 punktów i więcej.

Ale – jak zaznaczyli organizatorzy – przegranych w turnieju nie było. Liczył się udział i wysiłek dzieci oraz ich opiekunek, które nie szczędziły trudu w przygotowaniu młodych jeleniogórzan. „Promyczek” okazał się zwycięzcą podwójnym: nagrodę za najlepszy doping zdobyli też kibice tej placówki.

Nie było nikogo, kto z sali przy ul. Złotniczej wychodziłby niezadowolony. Więcej takich imprez – dało się słyszeć pośród publiczności.

Zdjęcia zamieścimy wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~iiiiiiii 15-11-2008 16:10
gratulacje dla przedszkola promyczek
~Kamikaze 15-11-2008 17:34
dobrze, ze w naszym mieście organizowana jest taka impreza dla dzieci!! może zaszczepi to w nich ducha sportu i już niedługo wyrosną nam cudowni sportowcy. 3mam kciuki, gratuluję pomysłu no i oczywiście gratuluję wszystkim!!! zwycięzcom!! :)
~Madzia 15-11-2008 20:07
Przedszkole Promyczek górą !!!
piipi 15-11-2008 22:58
~Zdolne,Kochane z ogromnym talentem..Nasze Dzieciaczki Jelonkowe ~BRAVO Ptaszenta !!.
~Jelonkowe Ptaszenta 16-11-2008 11:57
Dzienkujemy piiiiiiiiiiiiiiiiiiiipi! Ćwir, ćwir...
~Wrocław 16-11-2008 12:59
Zdolne to może i są, co z tego, skoro tak marnie kończą w tej waszej patologicznej i prowincjonalnej mieścinie!
~Wrocław 16-11-2008 14:27
C.d. Tak niewinnie i beztrosko wyglądają na Tejowych fotkach. Jednak lepiej nie pytać, co z nich wyrośnie - wystarczy przejrzeć ostatnie artykuły z "Jelonki". Przemytnicy, kryminaliści, włamywacze, ćpuny, łobuzy, wandale, kaleki, biedacy, oszuści, pijaki... Aż strach wejść na kolejną stronę "Jelonki". Mają biedaczki pecha, że nie urodzili się w większym mieście - tam by z nich zrobiono porządnych i szczęśliwych ludzi!
~Tee do Wrocław 16-11-2008 15:27
A jednak tęsknisz za Jelonką? Nie masz swojego forum we Wrocławiu? Bo w tym swoim Wrocławiu nie masz gdzie dać jakiegokolwiek komentarza poza takimi jak: w jakiej knajpie co grają, gdzie można zjeść i w jakim sklepie co kupić. A tutaj jest demokracja. I tęsknisz za tym, co?...
~jelenia góra 16-11-2008 15:30
a w tym wrocławiu to dopiero patologia ,sabotaż i czort wie co jeszcze ,bójcie sie raczej o wasze latorośla ,a jeleniogórskie zostawcie w spokoju bez waszej pomocy wyjdą na ludzi ,gdyby nie nasza młodziez i z okolicznych miejscowości to wasze uczelnie padły by smiercą naturalną na drugi raz WROCłAWIU ZASTANóW SIę CO PISZESZ BO TO TYLKO DZIEKI NAM JESTEś TYM KIM JESTEś
~leniwy Belfer 16-11-2008 16:25
do Wrocław Mam wrażenie że jesteś osobnikiem z jakiejś sekty na dodatek po ostrym praniu mózgu a raczej jego resztek.Człowieku-IDŹ LECZ NOGI BO NA GŁOWĘ JUŻ ZA PÓŹNO!!!!!!!!! Jednakże jeden fakt nie pozostawia wątpliwości-od takich PORZĄDNYCH I SZCZĘŚLIWYCH ""LUDZI" JAK TY ...UCHOWAJ NAS PANIE BOŻE!!!!!! P.S. A CO NA TO REDAKCJA JELONKI????!!!!! <br><br> <i> Święte słowa, panie leniwy Belfrze:-) </i>
~Wrocław 16-11-2008 17:34
~Tee do Wrocław 16-11-2008 17:42
A ty przypadkiem nie pojechałeś do tego Wrocławia prosto z Jelonki? A teraz przykotłowałoby się tu z powrotem, co? Ale pewnie nie ma do kogo... To chociaż przez internet jesteś z Jelonką?... Bo na forum bywasz dość często... Poprawiasz własne samopoczucie wchodząc na nasze forum czy upewniasz się w świadomości, że dobrze ci we Wrocku? Chyba jednak nie do końca...
~Wrocław 16-11-2008 17:45
P.S. Zapomniałem dodać, że pewnie niektórzy z waszej wspaniałej, zdolnej młodzieży zostaną grafikami... Przepraszam - graficiarzami!
~Wrocław 16-11-2008 18:09
I zgadzam się z osobnikiem ~jelenia góra: jedyny ratunek dla nich, to żeby zasilili w przyszłości wrocławskie uczelnie. Wrocławiowi też to się opłaci, bo 100-tysięczna armia studentów-imigrantów daje w ciągu roku większy dochód niż wszyscy wasi turyści razem wzięci.
~Wrocław 16-11-2008 19:26
~Tee do Wrocław 16-11-2008 19:29
A jednak lubisz wracać na forum Jelonki! Dziewczyna z Jelonki Ciebie rzuciła? Pewnie dla jeleniogórzanina... Chcesz, aby czytała twoje wypowiedzi? Chociaż tak będziesz blisko niej...
~Sabath 16-11-2008 21:20
naprawdę zdolne dzieci ale myślę że w przyszłości nie zostaną graficiarzami
~Wrocław do Tee 16-11-2008 22:03
Nie chciałem podejmować z Tobą dyskusji, bo Twój poziom intelektualny jest poniżej wysokości krawężnika we Wrocławiu, ale skoroś taki aktywny, to Ci odpowiem. Różnica między nami jest taka, że ja krytykuje pewne porządki czy zachowania jeleniogórzan, nie wytykając nikogo personalnie, a Ty obrażasz konkretną osobę (czyli mnie), zapewne za to, że mówi rzeczy, które dla Ciebie nie są miłe. Własnie w ten sposób robisz fatalny wizerunek swojemu miastu i właśnie z powodu takich jak Ty wielu młodych ludzi wyjeżdża z Jeleniej po studiach i nigdy do niej nie wraca. Rozumiesz o czym mówię? Jak nie, to naucz się najpierw dyskutować, a dopiero później zabieraj głos! I powstrzymaj się ze swoimi uwagami, bo nie są ani mądre, ani ciekawe, ani nawet śmieszne!
~Tee do Wrocław 17-11-2008 0:26
Ty obrażasz wszystkich jak leci w Jeleniej Górze, wręcz poniżasz mieszkańców Jeleniej Góry, a ja uświadamiam Ci, że tęsknisz do Jeleniej Góry bo się z niej wywodzisz. Moje uwagi nie są obraźliwe, jednak coś jest na rzeczy, skoro dotknęły Ciebie do żywego. Chyba trafiłam w samo sedno. Nie było moim zamierzeniem Ciebie rozśmieszyć, raczej ośmieszyćj, jednak w sposób nieszkodliwy. Natomiast Twoje uwagi co do mieszkańców Jeleniej Góry (oraz do mnie) mają charakter wyraźnie bardzo obrażliwy, są wręcz chamskie. To Ty powstrzymaj się ze swoimi uwagami, bo dla mieszkańców Jeleniej Góry one nic konstruktywnego nie wnoszą. Masz swoje wrocławskie fora i tam się wypowiadaj, jeśli ktoś zechce to umieścić.
~Wrocław do Tee 17-11-2008 10:38
~Wrocław do Tejo 17-11-2008 12:21
<i> i wzajemnie :-) </i>
~rodzic 17-11-2008 19:29
W przerwie między kłótniami powyższych dodam tylko, że na Hali jest fatalne nagłośnienie, puszczana muzyka to jeden jazgot... Zgroza, czy osoby obsługujące sprzęt tego nie słyszą???
~Wrocław 17-11-2008 20:32
~Uczestnik imprezy 18-11-2008 13:44
Jazgot i nieustające przekrzykiwanie się kibiców. Szkoda że nikt nie zaproponował prezentacji poszczególnych drużyn. W ten sposób nauczylibyśmy dzieci nie tylko zdrowej rywalizacji ale i kultury dopingu.
~Ania do Wrocław 19-11-2008 11:04
W każdym mieście znajdzie się jakaś patologia, włączając w to również wsie no i "nieskazitelny" Wrocław. Jest to nieuniknione zjawisko przy gospodarce kapitalistycznej. Gdybym była złośliwa to powiedziałabym, że wizytówką Wrocławia jest dworzec PKP. Zgadzasz sie z Tym?? Ja bałabym się tam sama spędzić choćby pół godziny. Sumtne jest to, że oglądając zdjęcia dzieci ze zmagań, niewiedząc ile serca i starań włożyły w przygotowanie do olimpiady, widzisz w nich patologię!!! Jak można przekreślać ich przyszłość w wieku 6 lat?? Jestem matką jednego z małych olimpijczyków i mieszkanką Jeleniej Góry - czuję sie dotknięta Twoim komentarzem. Nie wiem Czy miała to byc prowokacja - czy Ty poprostu jesteś zwykłym gburem, może tylko malkontentem? Nie wiem co chcesz przez ten komentarz osiągnąć - podbudować sie że Wrocław to kraina mlekiem i miodem płynąca? Myślę, że nie jesteś rdzennym mieszkańcem Wrocławia - rdzenni mieszkańcy nie przynoszą wstydu swojemu miastu wygłaszając skrajne, bezpodstawne komentarze o mieszkańcach innych miast. Bo i po co?? Przychylam się do komentarza Tee
~ 14-01-2009 19:24
Niektórych należy omijać szerokim łukiem. Wtedy tego jeszcze nie wiedziałam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group