Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8525
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szczęśliwa siódemka dla Żeroma

Poniedziałek, 15 stycznia 2007, 0:00
Autor: Arkadiusz Piekarz
Jelenia Góra: Szczęśliwa siódemka dla Żeroma
Fot. Arkadusz Piekarz
Siódme w województwie, a 102 w Polsce miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w rankingu szkół ponadgimnazjalnych.

Dziewiątą edycję rankingu opublikowały w minionym tygodniu Rzeczpospolita i miesięcznik Perspektywy. Pod uwagę wzięto 378 szkół, które w minionym roku szkolnym miały w gronie swych uczniów przynajmniej dwóch laureatów lub finalistów olimpiad przedmiotowych.
Każda szkoła w rankingu była sklasyfikowana według tzw. wzoru na sukces: W=(2*L+F)*O/U, gdzie W – punkty rankingowe, L – liczba laureatów, F – liczba finalistów, O – liczba olimpiad przedmiotowych, w których szkoła posiada laureatów i finalistów, U - liczba uczniów w minionym roku szkolnym.
Liderem listy dolnośląskiej jest XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu (3 pozycja w kraju). I LO im. S. Żeromskiego zajmuje siódmą pozycję na Dolnym Śląsku, plasując się za czterema liceami wrocławskimi i dwoma wałbrzyskimi. Kolejne miejsca zajmują: ósme - I LO w Bolesławcu (105. pozycja w kraju) i dziewiąte – I LO w Legnicy (109 pozycja w kraju). Lista dolnośląska liczy 25 szkół, nie ma na niej cieplickiego Norwida.
- Rywalizacja o prymat jest zacięta – przyznaje Paweł Domagała, dyrektor 1 LO im. S. Żeromskiego. - Szkoda, że nie udało się zmieścić się w pierwszej setce – dodaje.
Na tegoroczny sukces „Żeroma” zapracowało sześciu finalistów olimpiad przedmiotowych. Są to: Maciej Pietroń – Olimpiada Matematyczna, Krzysztof Mellem – Olimpiada Fizyczna, Daria Kotołowska – Olimpiada Teologiczna, Maciej Glinka – Olimpiada Języka Rosyjskiego, Anna Cichosz i Bartłomiej Wasiuk - Misyjna Olimpiada Wiedzy o Afryce.
Nie osiągnięto by tak wysokich wyników, gdyby nie praca nauczycieli, indywidualnie przygotowujących uczniów do olimpiad. Byli to – Ryszard Misiek (matematyka), Lechosław Trębicki (fizyka), ks. Wojciech Dąbrowski (teologia) i siostra Krystyna Bogdan (wiedza o Afryce).

- Po maturze zdanej z wysokimi wynikami przez ubiegłorocznych absolwentów I LO, jest to kolejny wskaźnik świadczący o coraz lepszej pracy tej szkoły – słyszymy od Pawła Domagały. – Na ten efekt złożyło się wiele zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych prowadzonych w celu poszerzenia wiedzy w przedmiotach ścisłych. Corocznie organizujemy Zimową Szkołę Matematyczną pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego. Współpracujemy z Politechniką Wrocławską i Kolegium Karkonoskim, prowadzimy Warsztaty Chemiczne pod egidą Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu.

Jak się dowiedzieliśmy w dyrekcji, uczniowie uzdolnieni w określonych przedmiotach mogą liczyć na indywidualne zajęcia. Ostatnio dokonał się szereg pozytywnych zmian, m.in. poprawa wyposażenia i estetyki pomieszczeń szkolnych, co niewątpliwie również rzutuje na komfort nauki i pracy w tej szkole.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
141
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
112
Czołówka busów w Jeżowie
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group