Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5860
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczególny dzień dla przedszkolaków

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 30 września 2011, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: Organizatorzy
Fot. Organizator
Wczoraj dzieci uczęszczające do przedszkoli miały swoje święto. Jedną z placówek, gdzie obchodzono ten dzień, było Przedszkole w Podgórzynie. Z tej okazji dzieci spędziły kilka godzin w malowniczej Przesiece.

29 września to data bardzo szczególna, ponieważ swoje święto obchodzą przedszkolaki. Ten dzień jest okazją do zwrócenia uwagi społeczeństwa na znaczenie wychowania przedszkolnego i edukację małego dziecka – piszą do nas organizatorzy.

Ustanowiony Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pedagogów, a Dzień Dziecka jest okazją do zwrócenia uwagi na podmiotowość małego człowieka, jednak żaden tych ważnych dni nie porusza kwestii roli przedszkola w wychowaniu dziecka. Święto Przedszkolaka jest więc okazją do zintegrowania działań różnych środowisk na rzecz wspierania młodego człowieka w okresie przedszkolnym.

Inicjatorzy święta zachęcają, aby 29 września – Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego – Dzień Przedszkolaka był w przedszkolach dniem wyjątkowym i świątecznym. I tak też stało się w podgórzyńskim przedszkolu.

Przedszkolaki z Podgórzyna korzystając z zaproszenia pana Janusza Jabłońskiego - gospodarza Ośrodka Wypoczynkowego „Zielona gospoda” w Przesiece spędziły swoje święto w tym malowniczym zakątku.
Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji, w tym poszukiwanie skarbu ukrytego przez Panią Jesień.

– Droga do niego nie była prosta. Warto było zadać sobie dużo trudu, ponieważ znaleziony kosz rumianych jabłek sprawił dzieciom wielką frajdę. Były też tańce, śpiewy, liczne konkursy i piknik na świeżym powietrzu, aż żal było nam stamtąd odjeżdżać – opowiada Magdalena Wojtas, nauczycielka z podgórzyńskiego przedszkola.

Jednakże pocieszające jest to, że za rok znowu będziemy obchodzić Święto Przedszkolaka, gdyż ten dzień będzie tradycją naszej placówki. Przyczyni się to na pewno do podniesienia rangi wychowania przedszkolnego. Przedszkole w Podgórzynie organizując to święto pragnie zwrócić uwagę na ważność edukacji przedszkolnej i jej wpływu na wszechstronny rozwój dziecka – dodaje Magdalena Wojtas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~malinka 30-09-2011 20:18
Popieram takie inicjatywy i ciesze się, że nie jestem sama. Życzę wszystkiego najlepszego wszystkim przedszkolakom.
Piipi Jelonkowa 30-09-2011 22:53
.. jak wymowny jest ten Dzień Przedszkolaka ! .. i przypomina o prawach dziecka, takiego Fajnego Człowieka !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group