Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9902
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENiA GÓRA: Szare budynki nabiorą kolorów

Czwartek, 11 marca 2010, 8:37
Aktualizacja: Sobota, 13 marca 2010, 23:01
Autor: Angela
JELENiA GÓRA: Szare budynki nabiorą kolorów
Wnioski złożono na dofinansowanie siedemnastu budynków wspólnotowych przy ulicy Drzymały.
Fot. TEJO
Mieszkańcy budynków socjalnych przy ulicach Lwóweckiej, Weigla i Powstańców Śląskich jeszcze w tym roku mogą liczyć na nowe elewacje, remonty klatek schodowych czy wymianę okien. Remonty uda się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji. Obecnie wnioski są po pozytywnej ocenie formalnej. Prace ruszą w II kwartale roku.

W odniesieniu do gospodarki lokalowej do Lokalnego Programu Rewitalizacji wnioski zostały złożone w dwóch grupach. Jedna grupa dotyczy dwunastu budynków socjalnych, druga, siedemnastu budynków pozostałych czyli m.in. wspólnotowych. W ramach zasobów socjalnych pojawiły się budynki 19, 21, 29, 31, 33 i 35 przy ulicy Lwóweckiej. Koszt ich remontu to ponad milion dwieście dwadzieścia pięć tysięcy złotych, z czego ponad 708 tysięcy miałoby stanowić dofinansowanie unijne.

Przy ulicy Weigla wyremontowane zostaną 26/28 i 30/32. Planowana kwota na ich remonty to niemal 700 tys. zł, z czego dofinansowanie będzie stanowiło 364 tys. zł. Cztery budynki zostaną też wyremontowane przy ulicy Powstańców Śląskich czyli 4a, 7, 23 i 24. Potrzebna planowana kwota na ich remont to ponad milion złotych, z czego dofinansowanie to kwota ponad 579 tys. zł.

– Wnioski złożone na renowację budynków socjalnych są już po pozytywnej ocenie formalnej. Teraz czekamy tylko na ocenę merytoryczną, która może pojawić się w bardzo krótkim czasie. Prace rozpoczną się tuż po podpisaniu umów i przeprowadzeniu na wiosnę przetargów. W ramach prac budynki przejdą renowację części wspólnych, poczynając od elewacji i termomodernizacji klatek schodowych, na dachach kończąc, wymienione zostaną też okna - Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

W odniesieniu do projektów dotyczących pozostałych budynków w całym województwie Urząd Marszałkowski miał problem z ich oceną formalną.
– Na początku nie było wiadomo w ramach jakiej pomocy pieniądze miałby zostać przyznane na remonty tych budynków. Ostatecznie Urząd Marszałkowski otrzymał ekspertyzę, że będzie to pomoc publiczna de minimis. Stąd pojawiło się bardzo duże przesunięcie czasowe na etapie oceny formalnej tych projektów. Urząd wystąpił do podmiotów składających wnioski o uzupełnienia i zmiany wniosków, w tych miejscach gdzie trzeba wprowadzić wpisy dotyczące pomocy publicznej. Po wprowadzeniu tych zmian wnioski powtórnie zostały poddane ocenie formalnej – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Z Jeleniej Góry wnioski złożono na dofinansowanie siedemnastu budynków wspólnotowych przy ulicy Drzymały, 2, 4, 6, 8, 10, 11 – 13, 12, i 14, przy ulicy Flisaków 4, 6, 8, przy ulicy Kilińskiego oraz Złotniczej 2, 4, 6, 8 i 10. Obecnie pojawiła się informacja, że wszystkie zgłoszone wnioski już zostały ocenione pozytywnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
534
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group