Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8803
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa nie tylko dla przyszłych artystów

Czwartek, 1 marca 2007, 0:00
Autor: Arkadiusz Piekarz
Jelenia Góra: Szansa nie tylko dla przyszłych artystów
Fot. Arkadiusz Piekarz
Studium postaci, krajobraz, tematy z wyobraźni – to tylko niektóre z zajęć bezpłatnych warsztatów plastycznych.

To oferta dla tych licealistów, którzy wybierają się na studia plastyczne lub architekturę, i chcieliby się dokształcić.
Malarstwa i rysunku uczy Joanna Ratajczak-Kurowicka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego, ale są otwarte dla wszystkich placówek oświaty.

Pomysł zorganizowania warsztatów powstał w grudniu. – Plastyka w dzisiejszych liceach została zmniejszona do minimum – tłumaczy pani Joanna. – Chciałam stworzyć coś dobrego, co poszerzyłoby umiejętności uczniów i zintegrowało ludzi z różnych szkół. Poparł ją Paweł Domagała, dyrektor ZOS nr 1.

W zajęciach uczestniczy kilkanaście osób, m.in. uczennice z cieplickiego liceum plastycznego. Pani Joanna dopasowuje program do wieku oraz kierunków, jakie zamierzają studiować.
Prócz wymienionych we wstępie, realizują takie tematy, jak martwa natura, studium wnętrza, perspektywa i kreślenie brył. Powtarzają także wiedzę o kulturze i sztuce.

Jak na razie narzędzia i sztalugi, na których pracują, są pożyczone i nie ma ich wiele. Na szczęście prezydent miasta Marek Obrębalski postanowił wesprzeć inicjatywę artystki i prócz wypłaty jej honorarium, przekaże pieniądze na kupno profesjonalnego sprzętu.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki od 15.00 do 18.00. Warsztaty będą prowadzone do czerwca, ale pani Joanna ma nadzieję, że po wakacjach ruszą na nowo.

Joanna Ratajczak-Kurowicka pochodzi z Wrocławia, studiowała w Poznaniu, a od roku mieszka w Jeleniej Górze. Maluje, rzeźbi, naucza wiedzy o kulturze oraz czynnie działa w sferze artystycznej. Jej uczniowie zdobywają wysokie miejsca w konkursach plastycznych. Ma już za sobą wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych, ostatnią w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. W kwietniu po raz pierwszy pokaże swoje prace w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
429
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group