Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 7163
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa na wyłonienie wykonawcy na stadion

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 9:01
Aktualizacja: Wtorek, 1 maja 2018, 5:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szansa na wyłonienie wykonawcy na stadion
Fot. archiwum
W miniony czwartek (26.04) otwarto oferty na modernizację stadionu przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze. Złożono dwie oferty i obie przekraczają kwotę, którą Miasto chciało na ten cel przeznaczyć, ale niewykluczone, że jedna z nich zostanie zaakceptowana.

Modernizacji stadionu zarządzanego przez Międzyszkolny Ośrodek Sportu chcą się podjąć dwaj oferenci: Wod-Invest z Jeleniej Góry, który wycenił prace na 1 130 000 zł oraz konsorcjum firm: Filigran – Tektonike – Axyo.pl, które za to samo zadanie chce 3 444 000 zł. Zamawiający chciał przeznaczyć na ten cel 724 257,40 zł. - Władze miasta liczą, że pierwsza z ofert zostanie przyjęta i trwają rozmowy na ten temat, aby znaleźć brakujące 400 tys. zł.

Przypomnijmy, stadion przy ul. Lubańskiej znalazł się w pakiecie inwestycji zawartych w programie rewitalizacji w ramach ZIT AJ. W nim zaplanowano m.in. zagospodarowanie bulwaru wzdłuż rzeki Kamienna (ul. Cieplicka - ul. P. Ściegiennego), gdzie mają się znaleźć: ciągi pieszo–rowerowe, zieleń, tężnia solankowa, mała architektura – tu wyłoniono już wykonawcę, o czym informowaliśmy. Poza tym projekt zwierał przebudowę ulicy Tabaki: oświetlenie, odwodnienie – wartość 2,1 mln oraz modernizację stadionu przy ul. Lubańskiej – tu mowa o przebudowie zaplecza sportowego i infrastruktury technicznej, renowacji boiska oraz oświetlenie płyty głównej i skateparku – zakładana wartość zadania to 771 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
911
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group