Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 3533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szansa na sukces. Inżynierowie przyszłością rynku pracy

Środa, 25 maja 2011, 14:19
Aktualizacja: Czwartek, 26 maja 2011, 7:19
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Szansa na sukces. Inżynierowie przyszłością rynku pracy
Fot. Agrafka
Dziś na Wydziale Technicznym Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze gościli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ząbkowic Śląskich.

Podczas spotkania zaprezentowana została szeroka oferta kształcenia na inżynierskich studiach technicznych, a także baza dydaktyczna i biblioteka.
- Przyjechaliśmy z uczniami z Technikum Mechanicznego, Ekonomicznego i Informatycznego, aby zapoznać się z ofertą uczelni Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Młodzież jest bardzo zainteresowana dalszym studiowaniem właśnie na Wydziale Technicznym KPSW w Jeleniej Górze. Kierunki, które cieszą się największym zainteresowaniem, to Inżynieria bezpieczeństwa, telekomunikacja i elektronika, tym bardziej, że już po 3 latach nauki można zdobyć tytuł inżyniera, co jest rzadko spotykane na uczelniach wyższych - powiedziała Anna Kudrycka, nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ząbkowic Śląskich.

Skąd wynika rosnąca popularność kierunków technicznych? - Widzimy wzrost zainteresowania maturzystów kierunkami technicznymi, być może jest to spowodowane powrotem obowiązkowego egzaminu z matematyki na maturze, ale myślę, że młodzież również kieruje się w doborze studiów informacjami o tym, jakie są zapotrzebowania na rynku pracy – zauważa dr Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału Technicznego KPSW.

Maturzystki dzielnie obalają stereotypy i coraz częściej decydują się na studiowanie właśnie kierunków technicznych. - Chciałabym zostać inżynierem, ponieważ jestem akurat w Technikum Ekonomicznym. Myślę, że jeleniogórska szkoła jest dobra, aby zdobyć wyższe wykształcenia i przede wszystkim posiada szeroki wachlarz ciekawych kierunków, na których chciałabym rozpocząć studia. Coraz częściej na kierunki techniczne decydują się również kobiety. Posiadając tytuł inżyniera kierunku technicznego można znaleźć dobrą pracę nawet za granicą – jest pewna Aleksandra, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ząbkowic Śląskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group