Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8474
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa na pracę dla osób z niepełnosprawnościami

Poniedziałek, 25 stycznia 2021, 13:54
Autor: TS/KSON
Jelenia Góra: Szansa na pracę dla osób z niepełnosprawnościami
Fot. Archiwum
Od 2019 r. Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt „Praca-niezależność-sukces: aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami”.

W projekcie wzięło dotychczas udział ponad 40 osób z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, łódzkiego i podkarpackiego, z czego 21 już znalazło zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

Projekt polega na wykorzystaniu metody pracy z beneficjentem zgodnym ze standardami Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego (wsparcie trenera pracy) i zakłada kompleksowe przygotowanie osób z niepełnosprawnościami do zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Uczestnicy projektu, oprócz wspomnianego wyżej wsparcia trenera pracy, otrzymają również wsparcie psychologiczne i doradcze w zakresie określenia ścieżki rozwoju zawodowego, a także możliwość udziału w specjalistycznych kursach i szkoleniach (ustalanych zgodnie z indywidualnymi potrzebami) oraz płatnych stażach zawodowych (pośredniczymy w znalezieni miejsc stażowych). W miarę sytuacji pandemicznej w marcu zaplanowane też są wyjazdowe warsztaty integracyjno-aktywizujące.

Projekt trwa do marca bieżącego roku, dlatego serdecznie zapraszamy osoby chętne do wzięcia w nim udziału – mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.

Warunkiem udziału jest posiadanie aktualnego orzeczenie o niepełnosprawności (lub orzeczenia równoważnego), wiek aktywności zawodowej (do 60 rż.) oraz gotowość do podjęcia zatrudnienia. Osoby chętne zapraszamy do jak najszybszego kontaktu mailowego: koordynator@kson.pl lub telefonicznie 800700025. Projekt współfinansowany jest ze środków PFRON.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
406
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group