Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8177
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa dla młodych (trochę) pogubionych

Piątek, 26 czerwca 2020, 14:02
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2020, 13:59
Autor: CEiPM
Jelenia Góra: Szansa dla młodych (trochę) pogubionych
Fot. Archiwum
Są sytuacje, w których nawet dorośli mogą się zagubić i potrzebować pomocy, a tym bardziej młodzież, która wchodzi w dorosłe życie. Aby pomóc młodzieży Ochotniczy Hufiec Pracy oferuje wolne miejsca dla młodych osób, które ukończyły 15 lat i chciałyby kontynuować naukę w systemie dualnym.

Co to znaczy dualnym? System dualny jest organizowany przez pracodawców oraz szkoły lub instytucje kształcące. W tym systemie:
• kształci się w określonym zawodzie, specjalności czy kwalifikacji
• nauka zawodu (tzw. praktyka) odbywa się u pracodawcy lub rzemieślnika
• występuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę i określone wynagrodzenie
za wykonywaną pracę
• nauka teoretyczna jest organizowana w formach szkolnych lub pozaszkolnych
• kształcenie kończy się uzyskaniem formalnych kwalifikacji – zawodu
• istnieje fakultatywna możliwość uzyskania dodatkowych certyfikatów.

Ochotniczy Hufiec Pracy umożliwia młodzieży naukę w Szkole Podstawowej dla Dorosłych - klasa VII i VIII wraz z przyuczeniem do wybranego zawodu w ramach umowy o pracę jako młodociany pracownik (fryzjer, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, lakiernik samochodowy, blacharz, piekarz, cukiernik, stolarz, dekarz, murarz, wulkanizator i inne. Ponadto oferuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych możliwość uzupełnienia wykształcenia zawodowego z możliwością uzyskania dyplomu czeladnika w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, fryzjer, kucharz i cukiernik lub edukację w szkole branżowej I stopnia w zawodach krawiec, fryzjer i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Młodzież otrzyma również profesjonalną pomoc doradców zawodowych, specjalisty ds. rozwoju zawodowego w wyborze zawodu, pomoc w wyborze pracodawcy oraz przy podpisaniu umowy o pracę (pomiędzy pracodawcą a uczestnikiem OHP). Ponadto uczestnik OHP zostanie objęty opieką wychowawcy, który będzie go wspierał i pomagał w osiągnieciu celu edukacyjno-zawodowego.

Dzięki OHP młodzież ma szansę brać bezpłatnie udział w różnych ciekawych kursach zawodowych. Obecnie trwa rekrutacja na takie kursy, jak: operator wózków jezdniowych z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowej, operator koparko – ładowarki kl III, barman – barista.

Więcej informacji: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze, ul. Wiejska 29, telefonicznie pod numerem telefonu 75 75 342 37, 75 645 77 34 od poniedziałku do piątku w godzinach 07.45-15.45.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
25
Tak
36%
Nie
64%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group