Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 5002
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szalony rajd pirata drogowego

Sobota, 19 grudnia 2020, 9:29
Autor: WAC
Region: Szalony rajd pirata drogowego
Fot. policja
Funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki zatrzymali po pościgu kierowcę, który uciekając przed policjantami popełnił ponad 30 wykroczeń. Mężczyzna nie miał uprawnień, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali po pościgu 39-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 60 km/h.

Następnie zaczął uciekać przed patrolem popełniając ponad 30 wykroczeń drogowych. 39-latek wielokrotnie przekraczał prędkość, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, przekraczał podwójną ciągłą, poruszał się dwoma pasami jezdni blokując drogę, wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Na remontowanym odcinku drogi wyprzedzał przydrożnym rowem, następnie spowodował kolizję i jechał pod prąd na rondzie.

Kiedy pojazd mieszkańca powiatu zgorzeleckiego został unieruchomiony, kierowca zaryglował się środku. W związku z tym policjanci byli zmuszeni wybić szybę i wyciągnąć mężczyznę siłą na zewnątrz. W samochodzie oprócz kierowcy była pasażerka.

Okazało się, że 39-latek uciekał bo nie miał uprawnień do kierowania, samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne pochodziły od innego pojazdu. Teraz za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

6
20%
Cieszy
3
10%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
2
7%
Złości
16
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
504
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group