Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 7022
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szalone dłonie w „Muflonie”

Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 7:39
Aktualizacja: Wtorek, 4 czerwca 2013, 7:21
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Szalone dłonie w „Muflonie”
Fot. Mestra
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” rozpoczęły się warsztaty artystyczne „Od muralu po animację”. W weekend (01–02.06) w sali widowiskowej w Sobieszowie zebrała się grupa pragnąca pod czujnym okiem artystów – Stanisława Szumskiego i Grzegorza Łoznikowa – zgłębić techniki malarskie.

– Warsztaty te są cyklem zajęć, podczas których uczestnicy zgłębią techniki malarskie oraz nauczą się jak współtworzyć poklatkową animację, która stanie się efektem końcowym warsztatów – wyjaśniają organizatorzy. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zapoznawali się z teorią tworzenia murali, opanowywali techniki rysowania, jak kropkowanie, malowanie z zamkniętymi oczami czy malowanie lewą ręką patrząc w lusterko.

– Trochę też eksperymentujemy – dzieci doklejają do swoich rysunków fragmenty powycinane z gazet i domalowują do nich, to co czują, co tylko podsunie im wyobraźnia. Zależy nam, aby w niczym się nie ograniczały – mówi Stanisław Szumski.

6,5-letni Wiktor Kokot stworzył w ten sposób pół-człowieka i pół-kaczkę, a 7-letni Jeremi Kurowski potworka kamiennego, powietrznego i dusznego. Szalone dłonie i pani z wąsami to z kolei dzieło 9-letniej Oliwii Kawy. Uczestnicy warsztatów tworzyli również oryginalne rzeźby z chrupków kukurydzianych i multimedialne murale.

Kolejne spotkanie odbędzie się 6-7. lipca br. w godz. 12.00-17.00. Tym razem uczestnicy przeniosą się ze swoimi dziełami na prawdziwe mury. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom – Pracownia Talentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group