Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3125
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szalona sylwestrowa premiera w Norwidzie

Środa, 28 grudnia 2016, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 29 grudnia 2016, 7:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szalona sylwestrowa premiera w Norwidzie
Fot. Przemek Kaczałko
Tradycyjnie, miłośnicy sztuki teatralnej w sylwestrowy wieczór (31.12) wypełnią do ostatniego miejsca Teatr im. C. K. Norwida. Będzie to okazja do obejrzenia premiery komedii „Szalone nożyczki” Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sosnowskiego.

- Robimy wszystko, żeby było wesoło i inteligentnie – zapowiada reżyser „Szalonych nożyczek” Marcin Sosnowski, który podkreśla, że warto przyjść na ten spektakl, ponieważ nie ma żadnych dodatkowych podtekstów. - Ma bawić, być czystą rozrywką wysokiej próby. Nie chcemy nikogo nauczać, nawracać, chcemy po prostu bawić się razem z widzami – dodał reżyser interaktywnego spektaklu, co oznacza, że publiczność będzie częścią przedstawienia. - Będziemy prosić widzów, żeby z nami rozmawiali, zadawali pytania. Nie wiemy, co się wydarzy na scenie, więc musimy być gotowi na wszelkie ewentualności. Niewykluczone, że ktoś z widzów wejdzie na scenę i będzie z nami grać – powiedział Marcin Sosnowski.

- Tego rodzaju zabawa sprawia, że na „Szalone nożyczki” można przychodzić wielokrotnie, bowiem nigdy nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie śledztwo, w którym uczestniczy publiczność. - Od aktorów wymaga to czujności, umiejętności improwizacji, bo trzeba się w każdej sytuacji znaleźć, bo nie wiemy jakie pytania padną – podkreślił reżyser. - W tym spektaklu mam być policjantem i mam kierować tą całą improwizacją – mówił Jacek Grondowy. - Lubię wyzwania, więc zobaczymy co będzie – dodał aktor jeleniogórskiego teatru. - Aktorzy podążają za sugestiami widza, który obserwuje, ma swoje przemyślenia i jest niejako detektywem i podpowiada aktorom, w którą stronę iść w poszukiwaniu przestępcy – dodał Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida zapowiadając jednocześnie, że spektakl będzie miał przerwę, w której również będzie się działo, ale to już niespodzianka.

W „Szalonych nożyczkach” zagrają: Elwira Hamerska-Kijańska, Marta Łącka, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Kazimierz Krzaczkowski oraz gościnnie Stefan Krzysztofiak. Scenografia: Marek Chowaniec. Należy się spieszyć z kupnem biletów na sylwestrową premierę (31.12, godz. 19:00), bowiem zostały już ostatnie miejsca na balkonie. Kto nie zdąży, będzie mógł zobaczyć wyjątkowy spektakl m.in. 5,7,8, 12, 13, 14, 15, 23, 24, 25, 26 stycznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group