Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7265
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szalona góra

Czwartek, 5 października 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Szalona góra
Fot. Angelika Grzywacz
Od wiosny do jesieni miejsce dla spacerowiczów, zimą – dla saneczkarzy. Pagórek tuż obok osiedla domów jednorodzinnych, które komponują się z krajobrazem tej części miasta.

Ci, którzy mieli już okazję sprawdzić opisywany przez nas urok stawu przy ulicy Mickiewicza, mogą zwiedzić okolice tego akwenu.
Idąc położoną nieco powyżej stawu ulicą Morcinka znajdziemy niepozornie wyglądajacą dróżkę.

Po wejściu na pagórek, zwany przez jeleniogórzan „szaloną górą” zobaczymy przepiękną panoramę części miasta. To właśnie z tego miejsca widać promienie słońca, które przebijaja się przez dachy pobliskich domków jednorodzinnych. Domki te z naszego pagórka wydają się być zatopione w otaczających ich lasach.

Zimą jest tu jeszcze więcej atrakcji. Jak mówią okoliczni mieszkańcy, co roku pagórek ten jak magnes przyciąga okolicznych amatorów zjazdów na nartach i sankach.

Nie jest to jednak koniec atrakcji naszej wycieczki. Zaprasza nas kolejna ścieżka. Tym razem prowadzi ona do połączonego z pagórkiem lasu. Trasa jest wyjątkową atrakcją dla miłośników fizycznego wysiłku. Ścieżka jest bardzo stroma. Wybierając się tutaj warto pomyśleć o odpowiednim obuwiu.

Na szczycie czeka na nas kolejna niespodzianka. Jaka? A to trzeba już sprawdzić samemu. Możemy tylko zapewnić, że każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group