Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11346
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sypnęło mandatami po policyjnej akcji

Czwartek, 16 sierpnia 2018, 11:45
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2018, 22:08
Autor: 112
Ponad 60 kierowców ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości to efekt przeprowadzonej 14 sierpnia policyjnej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania prowadzone były w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry.

Działania policjantów z drogówki skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijali nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci nadzorem objęli zwłaszcza drogi główne Jeleniej Góry, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Efektem akcji było stwierdzenie 62 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 80 pojazdów.
Jak zapowiadają mundurowi, podobne działania będą prowadzone cykliczne w różnych częściach miasta i powiatu jeleniogórskiego.

Kierowców, którzy będą łamać przepisy w zakresie bezpieczeństwa na drogach policjanci będą dyscyplinować mandatami i punktami karnymi. Celem podobnych akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Twoja reakcja na artykuł?

22
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
7
22%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group