Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6672
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Syn radnej zwolniony przed sesją budżetową

Wtorek, 23 stycznia 2018, 9:10
Aktualizacja: 13:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Syn radnej zwolniony przed sesją budżetową
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas sesji budżetowej (17.01) radny Oliwer Kubicki mówił o naciskach na radnych, do których miało dochodzić w ostatnim czasie. Jak udało nam się ustalić, syn radnej Anny Ragiel (pracujący w Schronisku dla Małych Zwierząt) został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Radna jednak nie zmieniła zdania i zagłosowała przeciwko proponowanemu budżetowi.

Rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przyznaje, że jeden z pracowników dostał wypowiedzenie dyscyplinarne, jednak nie ujawnił kim jest ta osoba, ponieważ nie jest to osoba publiczna. - Jest to sprawa między pracownikiem a pracodawcą – podkreślił Zbigniew Rzońca, który nie wyklucza doniesienia do prokuratury w tej sprawie. Jak udało nam się ustalić, chodzi o syna poprzedniego kierownika, zatem i radnej Anny Ragiel.

Od momentu przejęcia przeze mnie schroniska, prowadzony jest audyt, który przedstawi czy były naruszenia w kwestii dyscypliny pracy – powiedziała Anna Nikołajuk, kierowniczka placówki dla zwierząt. Jego wyniki mamy poznać na początku lutego.

Przypomnijmy, w listopadzie 2017 roku zwolniony został kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt – Eugeniusz Ragiel. Wówczas jego żona, która jest radną Rady Miejskiej Jeleniej Góry przeszła do opozycji wobec prezydenta miasta. Po informacji o naciskach na radnych zapytaliśmy Marcina Zawiłę, czy wie coś na ten temat, na co odpowiedział, że osobiście nie naciskał i „nie sądzi”, że ktoś jemu podległy takich czynności dokonywał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group